10 طرح 3 بعدی جذاب و کاربردی برای پرینتر سه بعدی | 3dRD

بازگشت به مدرسه و کلاس درس می تواند چالش بر انگیز و استرس زا باشد. در ادامه به بررسی ایده های برتر چاپ سه بعدی که زندگی دانش آموزان را راحت تر میکند می پردازیم.

باز هم فصل درس و تحصیل فرا رسیده است. اگر دانشجو هستید و در خوابگاه زندگی می کنید، از دشواری و سر در گمی زمان جمع آوری وسایل قبل از عزیمت به خوابگاه به خوبی اطلاع دارید. لیست بلند بالایی تهیه می کنید و باید چندین روز به دنبال خرید و جمع آوری وسایل باشید. چه بسا بسیاری از آیتم هایی که مد نظر دارید را در بازار پیدا نمی کنید. به شما پیشنهاد میکنیم با وسایل نصفه نیمه به سمت خوابگاه حرکت نکنید.

فکر نکنید که تنها هستید، ما هم زمانی ساکن خوابگاه بوده ایم و این احساس خسته کننده و طاقت فرسا را به خوبی درک می کنیم. اما لحظه ای تصور کنید که به جای خرید حضوری در بازار و یا انتظار کشیدن برای رسیدن بسته پستی، خودتان وسایل مورد نیاز خود را تولید کنید. به غیر از اینکه تنوع طرح برای پرینتر سه بعدی بسیار بالاست، شما میتوانید تمامی جزئیات طرح سه بعدی را خودتان به سلیقه خودتان تغییر دهید.

در ادامه تعدادی طرح و مدل سه بعدی از این وسایل مورد نیاز را که هر دانشجوی ساکن خوابگاه به آن نیاز دارد به شما نشان می دهیم. اگر در بین لیست ارائه شده آیتمی هست که از آن خوشتان آمده اما خودتان نمی توانید آن را پرینت بگیرید، کافیست با ما تماس بگیرید.

مدل سه بعدی ساعت زنگ دار

ایده طرح ساعت زنگدار برای پرینتر سه بعدی

ایده طرح ساعت زنگدار برای پرینتر سه بعدی

 

محال است محصل باشید و روز خود را با زنگ ساعت شروع نکنید. به شما پیشنهاد میکنیم این مدل سه بعدی را همین الان دانلود کنید.

ساعت زنگ دار یکی از لازمه های زندگی دانشجویی است.

محصل بودن، چه دانشجو و چه دانش آموز، ممکن است بسیار طاقت فرسا باشد. اهمیتی ندارد رشته تحصیلی شما چی باشد، اواسط ترم فشار زیاد درس هایتان باعث میشود وقت کافی برای رسیدگی به کارهایتان را پیدا نکنید. ساعتی که مجهز به آلارم باشد می تواند به زندگی شما نظم ببخشد و کارهای مهم را به شما یادآوری کند.

این طرح سه بعدی از پایه ساعت ظاهری قدیمی به ساعت مدرن شما می دهد. به غیر از اجزایی که توسط پرینتر سه بعدی تولید می شوند شما نیاز به چند قطعه دیگر و Google Home Mini خواهید داشت. کیفیت مواد اولیه و تولید کننده این قطعات تاثیر به سزایی در کیفیت محصول نهایی خواهد داشت. باید تنظیمات را بر روی حالتی قرار دهید که به خوبی با Google Home Mini تطبیق داشته باشد. افرادی که توانسته اند این طرح را چاپ کنند و از آن استفاده کنند پیشنهاد کرده اند که مقیاس چاپ را بر روی 101% تنظیم کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 • طراح این طرح: Yelt
 • درصد رضایت و محبوبیت کاربران: حدود 8700 نفر این طرح را چاپ کرده اند و بیش از 90 درصد از آن رضایت داشته اند.
 • طرح را از اینجا دریافت کنید: دانلود مدل سه بعدی ساعت زنگ دار

 

>> بیشتر بدانید: پرینتر سه بعدی در صنعت مد و پوشاک

  طرح سه بعدی جامدادی هذلولی

طرح سه بعدی جامدادی هذلولی

طرح سه بعدی جامدادی هذلولی

 

بعد از اینکه توسط ساعت زنگ دار خود از خواب شیرین برخواستید، نوبت برنامه ریزی روزانه است. اما فرصت این را ندارید که در آشفتگی اتاقتان به دنبال مداد و خودکار بگردید. اما این طرح سه بعدی جامدادی که به شکل یک هذلولی است از گم شدن مداد و خودکار های شما جلوگیری میکند. پس لازم نیست قبل از کلاس وقت خود را برای پیدا کردن قلم هدر بدهید.

طرح سه بعدی این قلمدان بسیار ساده می باشد. بعد از انتخاب مواد اولیه، آماده شدن آن توسط پرینتر زمان زیادی نخواهد برد.

 • طراح این طرح: MakeALot
 • درصد رضایت و محبوبیت کاربران: این طرح بیش از 19000 بار دانلود شده است و به نظر می رسد همه کاربران از آن رضایت دارند.
 • طرح را از اینجا دریافت کنید: دانلود طرح سه بعدی جامدادی هذلولی

 

شابلون برای چک لیست

شابلون برای چک لیست

شابلون برای چک لیست

 

بعد از یافتن مداد و خودکار تان در جامدادی هذلولی، می توانید به برنامه ریزی بپردازید. این طرح پرینتر سه بعدی روند کار های شما را بسیار سرعت می بخشد. به کمک این شابلون می توانید در کسری از ثانیه برنامه روزانه خود را بنویسید و تنها کاری که باقی می ماند تیک زدن آنهاست.

طراح این طرح سه بعدی برای پرینتر سه بعدی پیشنهاد هایی برای بهبود روند چاپ به شما ارائه میدهد. به گفته او بهتر است مدل را از طرف صورت در دستگاه بخوابانید. مقیاس را بر روی 100% تنظیم کنید تا بهترین نتیجه عاید شما شود.

به کمک این طرح برای پرینتر سه بعدی به راحتی برنامه ریزی روزانه خود را انجام دهید.

 • طراح این طرح: Kai Nightmode
 • درصد رضایت و محبوبیت کاربران: این طرح 60 بار دانلود شده و نیمی از کاربران از آن رضایت داشته اند.
 • طرح را از اینجا دریافت کنید: دانلود طرح شابلون برای چک لیست

 

>> بیشتر بدانید: چاپ سه بعدی چاپ نیست!

 طرح سه بعدی نگهدارنده کابل USB

طرح سه بعدی نگهدارنده کابل USB

طرح سه بعدی نگهدارنده کابل USB

 

امروزه وارد هر اتاقی شوید در هر گوشه آن چندین کابل USB پیدا می کنید. اگر این اتاق متعلق به یک محصل باشد تعداد این کابل ها چند برابر می شود. یکی از خصوصیات کابل های USB قابلیت گره خوردن آنها به یکدیگر است. این عامل باعث کوتاه شدن عمر کابل های می شود.

اما با این طرح سه بعدی شما به راحتی می توانید کابل های خود را دسته بندی و مرتب کنید.

به کمک این نظم دهنده کابل های خود را مرتب کنید.

به دلیل شکل پازل گونه این طرح سه بعدی شما می توانید در صورت لزوم به بخش های آن قطعات جدیدی اضافه کنید و یا از آنها بکاهید.

بعد از جدا کردن هرگونه کابل و شارژر از دستگاه های الکترونیکی خود کافیست آنها را در این نگهدارنده قرار دهید و از گم شدن و خراب شدن آنها جلوگیری کنید. همانطور که اشاره شد طرح ساده و پازل گونه این طرح سه بعدی این اجازه را به شما می دهد که به راحتی آن را پرینت بگیرید و به هر تعداد که علاقه دارید به آن ردیف اضافه کنید.

 

محفظه نگهدارنده کارت حافظه

محفظه نگهدارنده کارت حافظه

محفظه نگهدارنده کارت حافظه

 

مموری کارت ها به دلیل اندازه کوچکی که دارند به راحتی گم میشوند. ممکن است ساعت ها زحمت بکشید و ارائه ای آماده بکنید. اما بعد از رسیدن به مدرسه یا دانشگاه متوجه شوید که مموری کارت مربوط را فراموش کرده اید.

با این طرح پرینتر سه بعدی شما صاحب محفظه ای نظم دهنده مخصوص مموری خواهید بود. با وجود این محفظه گم شدن مموری کارت های شما محال است. با وجود اینکه این محفظه در جیب شما جا می شود، اما هم برای مموری کارت های پر و هم کارت های خالی بخش های مجزا دارد.

طرح برای پرینتر سه بعدی از محفظه نگهدارنده مموری کارت.

 

طرح سه بعدی پایه ی لپ تاپ

طرح سه بعدی پایه ی لپ تاپ

طرح سه بعدی پایه ی لپ تاپ

قبل از راهی شدن به طرف کلاس درس تنها وسیله ای که باید با خود ببرید پایه لپ تاپ است. پایه های لپ تاپ اکثرا سنگین هستند و برای حمل مناسب نیستند.

اما این طرح سه بعدی به دلیل مشبک بودن وزن پایینی دارد. قطعات آن را به راحتی می توانید از یکدیگر باز کنید و سر هم کنید.

بعد از چاپ شدن این طرح سه بعدی توسط پرینتر بهتر است یک بار استقامت آن را توسط جسمی سنگین همچون کتاب امتحان کنید، تا آسیبی متوجه لپ تاپ شما نشود.

 

پایه نگهدارنده لپ تاپ

 • طراح این طرح: Mabur
 • درصد رضایت و محبوبیت کاربران: این طرح بیش از 2200 بار دانلود شده است.
 • طرح را از اینجا دریافت کنید: طرح سه بعدی پایه ی لپ تاپ

 

این قطعه را بیشتر بشناسید: اکسترودر پرینتر سه بعدی

نگهدارنده گوشی موبایل برای دوچرخه

نگهدارنده گوشی موبایل برای دوچرخه

نگهدارنده گوشی موبایل برای دوچرخه

 

پیدا کردن مسیر ها در محیطی جدید هرگز آسان نبوده. در عصر تکنولوژی گوشی های همراه به کمک ما آمده اند تا راحت تر مسیر خود را بیابیم. بسیار پیش آمده که به خاطر اینکه سر در گوشی داشته ایم و همزمان رانندگی کرده ایم باعث تصادف شده ایم و به خود یا دیگران آسیب رسانده ایم.

پایه نگهدارنده گوشی مخصوص دوچرخه

با این طرح برای پرینتر سه بعدی شما در عرض چند دقیقه صاحب یک پایه نگه دارنده گوشی خواهید شد. تنها کاری که لازم است انجام دهید اتصال آن به دوچرخه تان است. به کمک این وسیله دیگر نیازی نیست مدام گوشی در دست داشته باشید. با قرار دادن گوشی بر روی این پایه و دستیار صوتی، به راحتی مسیر های مورد نظر را پیدا کنید.

 

 

سنجاق کاغذ با طرح حروف اختصاری

سنجاق کاغذ با طرح حروف اختصاری

سنجاق کاغذ با طرح حروف اختصاری

 

هنگامیکه در کلاس درس هستید و فرصت یادداشت کردن بعضی از نکات را ندارید با چاپ طرح سه بعدی این سنجاق ها در زمان مرور درس سر در گم نخواهید شد. هد کدام از این سنجاق ها سر واژه هایی را بر روی خود دارند. این حروف اختصاری می توانند به شما یادآوری کنند که آن قسمت از مطالب مربوط به چه چیزی است و چه اهمیتی دارد. در پاره ای از مواقع ما نمیخواهیم در کتابی یادداشت کنیم، در چنین مواقعی این سنجاق ها به کار می آیند. بر خلاف کاغذ های نوت برداری این سنجاق ها یکبار مصرف نیستند.

سنجاق کاغذ با طرح حروف اختصاری

این طرح سه بعدی بسیار ساده است و پرینت گرفتن آن زمانبر نمی باشد. لازم نیست پرینتر خود را بر روی تنظیمات خاصی قرار دهید.

   

>> بیشتر بدانید: فیلامنت چیست؟

طرح سه بعدی ابزار های اندازه گیری دقیق

ابزار های اندازه گیری دقیق

ابزار های اندازه گیری دقیق

 

همگی ما در موقعیت هایی قرار داشته ایم که ابزار و وسایل خود را برای یک درس عملی فراموش کرده ایم.  طرح سه بعدی این ابزار های اندازه گیری که بر اساس مقیاس های جهانی چاپ می شوند بسیار سبک هستند و می توانید بدون مشکل آنها را حمل کنید و یا همیشه در گوشه ای از کیف خود قرار شان دهید. طراح این ابزار ها به طور مداوم در حال ارائه ابزار های جدید با اندازه های متفاوت می باشد.

ابزار های اندازه گیری قابل چاپ با پرینتر سه بعدی

چاپ کردن این طرح سه بعدی باعث کاهش هزینه های شما می شود. همانطور که اطلاع دارید ابزار های مهندسی بسیار گران می باشند و به کمک این طرح های سه بعدی شما می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

طراحان این طرح برای پرینتر سه بعدی پیشنهاد میکنند که مقیاس های این طرح را به هیچ وجه دستکاری نکنید زیرا ممکن است اندازه های آنها به هم بخورد و دیگر دقیق نباشند.

 

پایه نگهدارنده دسته ی پلی استیشن

پایه نگهدارنده دسته ی پلی استیشن

پایه نگهدارنده دسته ی پلی استیشن

 

بعد از اینکه از درس خواندن و کلاس های درس فارغ شدید نیاز است به خودتان استراحت بدهید. چه استراحتی بهتر از بازی با هم اتاقی های خود؟

طرح سه بعدی برای پایه نگهدارنده دسته پلی استیشن و ایکس باکس

این پایه نگهدارنده مخصوص نگهداری دسته های پلی استیشن و ایکس باکس طراحی شده اند.  درست مانند بقیه وسایل شما که ممکن است در بین باقی وسایل هایتان و آشفتگی اتاق شما گم شود، دسته های بازی هم ممکن است غیب شوند و به اشتباه پا روی آنها بگذارید و آنها را بشکنید. به کمک طرح سه بعدی این استند شما همیشه از مکان دسته های خود اطلاع دارید و هر زمان اراده کنید می توانید به بازی بپردازید.

اگر طرح های سه بعدی مد نظرتان را در این لیست نیافتید اصلا نگران نباشید. کافیست با ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت طرح سه بعدی مورد نیاز شما را پیدا کنیم و پس از تایید شما به ساخت و پرینت آن مشغول شویم. طرح برای پرینتر سه بعدی بسیار فراوان و متنوع است و نیازی به نا امیدی نیست.

 

” 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولید کننده پرینترهای سه بعدی در ایران “

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست