اسلایسر پروسا Prusa Slicer
اسلایسر پروسا Prusa Slicer

PrusaSlicer یک نرم افزار برش است – یا به زبان انگلیسی “اسلایسر” Slicer – که توسط شرکت Prusa توسعه یافته است. بر اساس برش دهنده منبع باز Slic3r، PrusaSlicer برای رفع نیازهای کاربران پرینترهای سه بعدی خود بهبودهایی ایجاد کرده است FDM و SLA. این نرم افزار در نسخه 2.6.0 می باشد و آماده سازی فایل سه بعدی برای پرینت سه بعدی را تسهیل می کند. موجود در تعداد زیادی زبان و در چندین نسخه مختلف – مبتدی، متوسط ​​و پیشرفته – رایگان و منبع باز، دارای ویژگی های غنی و اغلب به روز می شود. اما ویژگی های PrusaSlicer و عملکردهای اصلی آن چیست؟

استفاده از اسلایسر در تولید افزودنی یک مرحله کلیدی در فرآیند ایجاد یک قطعه است که به ویژه اجازه می دهد مدل را با دقت به لایه ها برش دهید و در صورت لزوم پشتیبانی های چاپ ایجاد کنید. در حال حاضر تعداد زیادی نرم افزار برش در بازار وجود دارد که هر کدام برای دستگاه خاصی طراحی شده اند، چه برای پرینتر های سه بعدی نوع FDM و چه برای پرینتر های سه بعدی رزین. راه حل Prusa Slicer برای این دو فرآیند توسعه داده شد – در واقع یکی از اولین برش دهنده های مناسب برای چاپ MSLA است.


PrusaSlicer یک رابط ارگونومیک و ساده دارد.
PrusaSlicer یک رابط ارگونومیک و ساده دارد.

ویژگی های اصلی PrusaSlicer

اولین نسخه از برش دهنده Prusa در نوامبر 2016 راه اندازی شد – در واقع، در آن زمان، این نرم افزار Slic3r Prusa Edition نام داشت. در سال 2019 بود که این راه حل نام خود را تغییر داد تا از هرگونه سردرگمی با راه حلی که در آن زمان توسط الساندرو رانلوچی ساخته شده بود جلوگیری شود. اگرچه PrusaSlicer مبتنی بر راه حل Ranellucci است، Prusa رابط کاربری را دوباره طراحی کرده و تمام عملکردها را در معرض دید قرار داده است. به لطف بازخورد جامعه خود، PrusaSlicer همیشه از نقاط ضعف اسلایسر آگاه است و توسعه دهندگان تیم تحقیقاتی Prusa به طور مداوم در تلاش هستند تا کاستی ها را اصلاح کنند و ویژگی های جدید اضافه کنند.

عمدتاً توابعی برای افزودن ساپورت، انتخاب ارتفاع لایه برای هر قسمت از قطعه، چاپ نمایه‌ها رشته‌ها و رزین‌ها – 150 تا دقیق باشید – اما برخی از ویژگی های پیشرفته تر برای پروفایل های متوسط ​​و متخصص. به عنوان مثال، PrusaSlicer “اتو” یا صاف کردن را ارائه می دهد. این عملکرد برای تمام سطوح مسطح که یک لایه برای صاف کردن قطعه و اصلاح هر گونه سوراخ کوچکی که ممکن است بین لایه ها وجود داشته باشد، ایجاد شده است. اسلایسر همچنین قادر به محاسبه اورهنگ ها و تعیین مناطقی است که در آن به تکیه گاه ها نیاز است.


PrusaSlicer همچنین بسیاری از ابزارهای نقاشی را ادغام می کند، چه برای تکیه گاه ها، مفاصل یا به سادگی قسمت شما. ما ابزار “Smart Fill” را برای رنگ دادن به یک منطقه بزرگتر و “Brush Tool” را برای انجام دستی ترجیح می دهیم. در نهایت، این نرم افزار شامل یک گالری از اشکال، از یک مکعب تا یک کره، از جمله یک خرگوش یا یک هرم است. کاربر می تواند این گالری را در هر زمان با مدل های خود غنی کند.

فایل سه بعدی خود را آماده کنید

PrusaSlicer را می توان به راحتی از وب سایت Prusa دانلود و بر روی ویندوز، مک و لینوکس نصب کرد. از نظر فرمت های سازگار، اسلایسر می تواند فایل های STL، OBJ، 3MF و AMF را بخواند. همچنین امکان وارد کردن یک فایل STEP وجود دارد. هنگامی که مدل شما وارد شد، PrusaSlicer شما را در جهت گیری قطعه روی صفحه راهنمایی می کند. سپس چاپگر سه بعدی خود را از بین موارد ارائه شده، مواد استفاده شده و نمایه چاپ انتخاب کنید. سپس مرحله اضافه کردن هر گونه پشتیبانی و پر کردن فرا می رسد. سپس می‌توانید G-Code خود را قبل از چاپ مشاهده کنید تا مطمئن شوید که همه چیز مرتب است.


ساپورت قطعه در اسلایسر پروسا
ساپورت قطعه در اسلایسر پروسا

آخرین نسخه PrusaSlicer

همانطور که در ابتدا ذکر شد، PrusaSlicer به طور مداوم در حال تجدید نظر و بهبود است. در ژوئن 2023، نسخه 2.6.0 ویژگی های جدیدی را معرفی کرد. به عنوان مثال، پشتیبان‌های درختی، که در اصل از Cura آمده‌اند، پیاده‌سازی شده‌اند و اجازه می‌دهند انشعاب پایه‌های ارگانیک. ابزاری برای برجسته‌سازی متن نیز یکپارچه شده است. اجازه می دهد متن به عنوان یک شی 3 بعدی درج و ویرایش شود. همچنین به شما امکان می دهد یادداشت ها، کاراکترها و شماره سریال را مستقیماً به برش دهنده اضافه کنید. علاوه بر این، یک ابزار اندازه گیری هوشمند یکپارچه شده است که فاصله بین رئوس، لبه ها و سطوح را محاسبه می کند. علاوه بر بسیاری از ادغام‌های ابزار دیگر، بهبود ابزار Cut قابل ذکر است. این به شما امکان می دهد مدل را در هر زاویه ای برش دهید و تراز را تعیین کنید.

آخرین نسخه از سپتامبر 2023 همچنان دارای ویژگی های جدید است. Prusa ویژگی طرح بندی این نسخه را بهبود بخشیده است. اکنون می توان اجسام را در مناطق مقعر که توسط اجسام دیگر تشکیل شده اند قرار داد. علاوه بر این، اکنون سه سطح مختلف (سریع، متعادل، دقیق) از دستکاری هندسه وجود دارد که می‌توان آن‌ها را از طریق منوی «ترتیب» انتخاب کرد. ابزارهای برش و علامت گذاری متن نسخه قبلی اصلاح و بهبود یافته است. می توانید آخرین نسخه را امروز دانلود کنید اینجا.

3dRD

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

Source: Xometry

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید