مشارکت چند ماده ای AM برای متحول کردن فناوری باتری توسط پرینتر سه بعدی

ارتقای فناوری باتری خودرو با استفاده از پرینتر سه بعدی

یک مشارکت جدید انتقال دانش (KTP) بین شرکت نوآوری باتری و انرژی های تجدیدپذیر AceOn، دانشگاه ولورهمپتون و Innovate UK قرار است انقلابی در آینده فناوری باتری ایجاد کند.

هدف این مشارکت مقابله با چالش های کارایی و ایمنی باتری ها و الکترونیک است. یکی از مسائل مهم مدیریت حرارتی نامناسب است که می تواند منجر به خرابی باتری، کاهش ظرفیت و حتی آتش سوزی در خودروهای الکتریکی شود. برای رفع این مشکل، این شراکت دکتر جان رابینسون، متخصص در مواد پیشرفته و چاپ سه بعدی (تولید مواد افزودنی) را منصوب کرده است تا رشد و نوآوری را هدایت کند و کاربرد تکنیک های مهندسی پیشرفته، به ویژه پرینت سه بعدی فلزی را بررسی کند.

باتری ها و اجزای پرینت سه بعدی کلیدی برای بهینه سازی کارایی EV هستند. (اعتبار تصویر: AceOn)
باتری ها و اجزای پرینت سه بعدی کلیدی برای بهینه سازی کارایی EV هستند. (اعتبار تصویر: AceOn)

این تیم با ترکیب تخصص مربوطه خود، در حال کار بر روی ایده‌های جدید نوآورانه برای بهبود مدیریت حرارتی در سیستم‌ها و الکترونیک ذخیره‌سازی باتری است. آنها همچنین در حال بررسی پتانسیل پرینت سه بعدی چند ماده ای برای تولید همزمان عایق، هادی و مواد نیمه هادی هستند.

مارک تامپسون، مدیر عامل گروه AceOn، گفت:

«همه ما از زمانی که جان با ما در سال گذشته شروع به کار کرد، در یک منحنی یادگیری بزرگ بوده ایم.

او چیز زیادی در مورد باتری و الکترونیک نمی دانست و ما چیز زیادی در مورد چاپ سه بعدی نمی دانستیم! اما ما این فرصت را داشته ایم که در طی 12 ماه گذشته از یکدیگر بیاموزیم و به چالش های نوآوری که با آن روبرو هستیم از دو دیدگاه بسیار متفاوت نگاه کنیم و این تحول آفرین بوده است.

راه‌حل‌های توسعه‌یافته از طریق این مشارکت، نوید بهبود ایمنی و عملکرد باتری و همچنین پیشرفت برنامه‌های باتری عمر دوم را دارند. برای ادامه تحقیقات خود، این تیم برای ایجاد یک بازوی تحقیق و توسعه اختصاصی در AceOn، درخواست کمک مالی برای UKRI Future Leadership Fellowship کرده است.

بیایید و نظرات خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید ، ما همواره اخبار و آموزش های پرینتر سه بعدی را در سایت 3dRD.ir به صورت روزانه و هفتگی منتشر میکنیم. >> اخبار پرینتر سه بعدی

3dRD

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست