3d printed KAYAK
3d printed KAYAK
Melker از سوئد، یک تولید کننده مشهور کایاک ورزشی، با استفاده از قابلیت های پرینتر سه بعدی در مقیاس بزرگ ، رویکرد منحصر به فردی را برای توسعه محصول اتخاذ کرده است . این شرکت اکنون نمونه اولیه کایاک‌های با اندازه کامل را برای آزمایش در دنیای واقعی پرینت سه بعدی می‌کند و زمان و منابعی را که به طور سنتی برای چنین تلاش‌هایی مورد نیاز است، به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. از طریق این روش، Melker یک کایاک جدید را که برای بازار آمریکای شمالی طراحی شده بود، تنها در شش ماه معرفی کرد، فرآیندی که معمولاً دو سال طول می‌کشد.

از لحاظ تاریخی، توسعه کایاک شامل فرآیند گران‌قیمت و زمان‌بر ساخت قالب‌های فلزی برای قالب‌گیری تزریقی بود. هر تغییر طراحی مستلزم یک قالب جدید، افزایش هزینه ها و تولید زباله های پلاستیکی بود. با این حال، چاپ سه بعدی ایجاد نمونه‌های اولیه بی‌شماری را با کسری از هزینه معمول تسهیل می‌کند و شرکت‌هایی مانند Melker را قادر می‌سازد تا طرح‌های خود را کامل‌تر اصلاح کنند.

علاوه بر این، ملکر گام های ستودنی در زمینه پایداری برداشته است. این شرکت نمونه های اولیه خود را با استفاده از پلیمرهای مشتق شده از تورهای ماهیگیری دور ریخته شده مخلوط با الیاف چوب، محصول ضایعاتی از بخش چوب سوئد، چاپ می کند. این رویکرد سازگار با محیط زیست با مأموریت اساسی Melker برای افزایش پایداری در تولید تجهیزات در فضای باز همسو است.

در آینده، صنعت ممکن است شاهد تاکید بیشتری بر پایداری باشد، و ملکر آرزو دارد از مواد کاملاً گیاهی برای کایاک‌های خود استفاده کند و اطمینان حاصل کند که کاملاً قابل بازیافت هستند.

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

امتیاز بدهید
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید