چاپ سه بعدی در ورزش امکان‌پذیر است. ما شاهد بودیم که تکنولوژی چاپ سه بعدی یک دارایی عمده برای ورزش‌های زمستانی است: این حتی در زمان المپیک استفاده‌شده است. در حقیقت، تولید افزوده اجازه سفارش انبوه را می‌دهد، و این عملاً یک دارایی عظیم برای این صنعت است. ما خواهیم دید که چگونه فنّاوری تولید افزوده می‌تواند میدان ورزش را متحول کند. سپس ما چک خواهیم کرد چه تجهیزات ورزشی توسط چاپ سه بعدی بهترین ساخت را داشته‌اند.

مزیت های چاپ سه بعدی برای ورزش‌ها

هوافضا، پزشکی، معماری، بسیاری از صنایع مختلف از فنّاوری چاپ سه بعدی استفاده می‌کنند. چرا ورزشکاران نتوانند از آن حداکثر بهره را ببرند؟

نمونه‌سازی سریع و ارزان با چاپگر

تولید افزوده یک روش شگفت‌انگیز چاپ سه بعدی برای هر صنعت است. در حقیقت، این فن اجازه می‌دهد بسیاری تکرارها را با هزینه کم ساخته شوند. این روند کاملاً ساده است: شما فقط باید فایل سه بعدی خود را با یک نرم‌افزار مدل‌سازی اصلاح کنید تا نسخه جدیدی از محصول آتی را چاپ کنید! بدیهی است که شما زمان را با استفاده از تولید افزوده برای روند نمونه‌سازی صرفه‌جویی می‌کنید.

تولید از طریق پرینترهای سه بعدی

شما می‌توانید همچنین از چاپ سه بعدی برای تولید محصولات نهایی استفاده کنید. فنّاوری چاپ سه بعدی اجازه می‌دهد محصولات نهایی باکیفیت خوب تولید شوند. همچنین امکان دارد طرح‌های پیچیده را فقط در یک بخش با این فنّاوری چاپ کرد. تولید افزوده می‌تواند به شما کمک کند تا محصول خود را بهینه کنید، چون اجازه می‌دهد روی طرح‌های پیچیده کارکنید که در روند تولید قدیمی عملی نبوده است.

مطلب پیشنهادی: یافتن ایده برای پرینتر سه بعدی

چاپ سه بعدی سفارش انبوه را ممکن می‌سازد

یکی از مزیت‌های جالب چاپ سه بعدی برای ورزش بدیهی است که سفارشی سازی های انبوه است. در حقیقت، فنّاوری چاپ سه بعدی کاملاً می‌تواند اقلام سفارشی را تولید کند، و کلاً می‌تواند به ورزشکاران بهره برساند، که بدیهی است بهترین تجهیزات را در عملکرد خود لازم دارند و بهترین چیز را به آنان می‌دهد. این خبر خوبی برای ورزشکاران با معلولیت است. در حقیقت، چاپ سه بعدی قبلاً به‌خوبی در صنعت پزشکی برای تولید پروتز کامل مطابق با مورفولوژی برای معلولان استفاده‌شده است، اما همچنین در ورزش آنان به‌کاررفته است. این می‌تواند به آنان اجازه دهد معلولیت را فراموش کنند و خود را بر آنچه آنان انجام می‌دهند بدون اشکال متمرکز کنند.

عملکرد بالای مواد چاپ سه بعدی: چه فرصت‌هایی برای ورزش وجود دارد؟

با توسعه مواد تولید افزوده پیشرفته، صنعت ورزشی می‌تواند از فرصت‌های جدید برای تجهیزات عملی سود ببرد.

Ultrasint@TPU01&Ultrasint@TPU 88A

اجسام فوق دو ترموپلاستیک اورتان هستند که دارای قابلیت ارتجاعی بالا هستند. مورد اول خاکستری‌رنگ است و برای فنّاوری MJF ابداع‌شده است، درحالی‌که مورد دوم سفیدرنگ است و برای فنّاوری SLS طراحی‌شده است. به‌عنوان الاستومر،فیلامنت TPU دارای مقاومت در برابر فرسودگی بالا، بازگشت انرژی و قابلیت جذب ضربه هستند، که آن‌ها را برای تمام کاربردهای مستلزم قابلیت ارتجاعی ایدئال می‌کند.

چاپ سه بعدی | Ultrasint® TPU 88A and Ultrasint® TPU01
چاپ سه بعدی | Ultrasint® TPU 88A and Ultrasint® TPU01

مزیت‌های متریال پیشرفته پرینتر سه بعدی برای تجهیزات ورزشی

وزن سبک و دوام بالا دو استاندارد کلیدی برای تولید تجهیزات ورزشی است، و این‌جایی است که موادی مثل Ultrasint@TPU 88A  و Ultrasint@TPU01 کاربری مفید پیدا می‌کنند. در حقیقت، قابلیت ارتجاعی آن‌ها و خواص جذب ضربه با الزامات تجهیزات حفاظتی ورزشی و پاپوش مطابقت دارد. اما غیرازاین خواص، کالاهای ورزشی تولیدی توسط این مواد می‌توانند همچنین توان طراحی عالی برای چاپ سه بعدی داشته باشند.

با طراحی ساختار شبکه‌ای، تجهیزات ورزشی با عملکرد بالا می‌توانند با وزن خیلی بالاتر از سایر فن‌های تولیدی به دست آیند. در راستای وزن، طراحی برای تولید افزوده اجازه می‌دهد خواص این مواد با عملکرد بالا ارتقا پیدا کند، بنابراین آن‌ها را برای چاپ سه بعدی کلاه‌خود، محافظ ساق پا، کف پا، کفش، و غیره قابل‌استفاده می‌کند.

چاپ سه بعدی کفش‌های دویدن

تولید افزوده یک دارایی عظیم برای صنعت کفش است. برندهایی مثل نیو بالانس، آدیداس یا نایک قبلاً از این فن سفارش انبوه استفاده کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال، آدیداس از رزین کربن برای چاپ سه بعدی کف پای کفش دویدن استفاده کرده است. کسب‌وکارهای کوچک‌تر مثل فیتز هم از این فنّاوری بهره برده‌اند، و برای مشتریان خود کف پای مطابق با پای آن‌ها ارائه کرده‌اند. در مورد ورزش، این اجازه می‌دهد کفش‌هایی ساخته شوند که با مورفولوژی ورزشکاران مطابقت داشته باشند. علاوه بر این، این روند اجازه می‌دهد از روندهای چندماهه جلوگیری شود، زیرا فنّاوری تولید افزوده در حقیقت یک‌روند تولیدی صرفه جویانه است. امکان دارد یک جفت کفش مناسب در اندک زمان به دست آید.

منبع: https://www.engadget.com/2015/11/19/new-balance-3d-printed-running-shoe

مطلب پیشنهادی: صفر تا صد پرینتر سه بعدی

چاپ سه بعدی برای دوچرخه‌سواری

در مجسمه‌سازی ما می‌خواهیم به مشتریان خود نشان دهیم که امکان دارد یک ‌دوچرخه کامل با استفاده از چاپ سه بعدی و برش لیزری بسازیم. ما این کار را می‌کنیم. ما یک دوچرخه را با 70% قطعات توسط تولید دیجیتال ساختیم، و از خدمات چاپ سه بعدی برش لیزری آنلاین استفاده کردیم. اما همچنین ممکن است تجهیزات دوچرخه را با استفاده از تولید افزوده ساخت! به‌عنوان‌مثال، یکی از مشتریان ما در مجسمه‌سازی یک پروژه کوپول ابداع کرد، یک کلاه‌خود دوچرخه کاملاً با چاپ سه بعدی که با پلاستیک سیاه PA12 HP ذوب جت چندگانه ساخته‌شده است. نمایش تصویری را چک کنید.

 

باشگاه‌های گلف سفارشی ساخته‌شده

هر گلف باز منحصربه‌فرد است، و گریزمونت پاریس در حقیقت آن را درک می‌کند. به همین دلیل است که آن‌ها تصمیم گرفتند باشگاه‌های سفارشی بسازند. این باشگاه‌ها مفید هستند، و با بازیکن و فن بازی او مطابقت دارند، اما آن‌ها همچنین طرح‌های غیر باورکردنی هستند. مؤسس آن‌یک فرد پرشور گلف است که علاقه‌مند به تولید افزوده است. او اکنون با مهندسان، صنعتگران، سازندگان باشگاه و هنرمندان کار می‌کند تا باشگاه‌های گلف چشمگیر بسازد، و می‌تواند هر خصوصیت گلف باز را با استایل متناسب کند.

چوب گلف ساخته شده با چاپگر سه بعدی
چوب گلف ساخته شده با چاپگر سه بعدی

 

دستکش چاپ سه بعدی شده برای مسابقه ویلچیر

آریل رائوسین دستکش‌های چاپ سه بعدی را برای مسابقه ویلچیر ابداع کرده است. این تجهیز آن‌قدر مفید و بادوام است که سایر دستکش‌های چاپ سه بعدی برای همه گروه چاپ خواهد شد. فناوری چاپ سه بعدی در حقیقت به او اجازه داد دستکش‌هایی طراحی کند که کاملاً مناسب دستش بودند، که احساس راحتی می‌کرد و حتی طی مسابقات کار آیی بیشتری داشت.

دوچرخه‌سواری با پای چاپ سه بعدی شده

دنیس شیندلر یکی از پاهایش را در سانحه ازدست‌داده است. با تشکر از پروتز چاپ سه بعدی او می‌تواند در المپیک رقابت کند. چه مزیت‌هایی از این پروتز برای دنیس شیندلر وجود دارد؟

عملاً این پروتز ارزان بوده تا اینکه پروتزهای قدیمی توسعه یابند، و در زمان ناچیزی تولیدشده است. آخرین اما نه کمترین، این پا کاملاً متناسب راننده است، و برای دوچرخه رانی!

دوچرخه‌سواری با پای چاپ سه بعدی شده
دوچرخه‌سواری با پای چاپ سه بعدی شده

ماسک حفاظت چاپ سه بعدی

حفاظت‌های سفارشی برای ورزشکاران ضروری است. این وسیله چاپ سه بعدی خصوصاً به بازی کنان فوتبال که از جراحات صورت اخیر رنج می‌برند، هدیه می‌شود. این ماسک مثل ماسک زورو به نظر می رسد، اما به آنها اجازه می دهد بازی کنند وقتی از شکستگی استخوان، شکستگی بینی، و غیره خوب می شوند.

ماسک مچاپ سه بعدی خصوص محافظت از صورت
ماسک مچاپ سه بعدی خصوص محافظت از صورت

 

این ماسک چگونه ساخته می شود؟ به شکل ساده با یک اسکن سه بعدی از صورت بازیکن ساخته می شود که با استفاده از تصویر برداری کاوندیش انجام می شود. این اجازه می دهد تا یک ماسک سفارشی برای بازیکن ساخته شود تا جراحات خود را محافظت کند.

3d printed mask
3d printed mask

محافظ دهان با چاپ سه بعدی

ورزشکاران باید برای تمرین بعضی ورزش‌ها محافظ دهان بزنند. حتی باید بیشتر قابل‌دسترسی باشد. در حقیقت، مرکز کنترل بیماری و حفاظت (CDC) گزارش کرده که در هرسال 600000 بازدید فوری برای جراحات دندان باید انجام شود. 26% مربوط به ورزش است. شرکت دانش‌بنیان رویال DMS که در هلند تأسیس‌شده با مشارکت محافظ دهان 3 بعدی انجام‌شده است. هدف آنان ایجاد چاپ سه بعدی، حفاظ‌های برای ورزشکاران با ترکیب راحتی و ایمنی است. یک ترموپلاستیک قابل ارتجاع برای ایجاد محافظ‌های دهان استفاده می‌شود. با تشکر از روش‌های اسکن دقیق سه بعدی اکنون امکان دارد محافظ دهان متناسب ساخته شود.

به‌عنوان‌مثال، شرکت‌هایی مثل کنترل خسارت Damage Control روند اسکن خود را توسعه دادند (اسکن آزمایشگاهی سه شکلی) و می‌توانند نسخه دیجیتال دندان را به دست آورند و محافظ دهان را بسازند و آن‌ها را چاپ سه بعدی کنند. این ویدئو را چک کنید تا ببینید چگونه آن‌ها به‌طور آنی محافظ دهان چاپ سه بعدی تولید می‌کنند.


اکنون امکان دارد از چاپ سه بعدی استفاده کرد تا محصولات سفارشی به دست آورد و بخش ورزش درواقع بیشترین فنّاوری را ایجاد می‌کند. در حقیقت آینده چاپ سه بعدی به نظر می‌رسد در این میدان نویدبخش باشد. همان‌طوری که مشاهده می‌کنید، چاپ سه بعدی دارای مزیت‌های زیادی برای صنایع مختلف و ورزش‌ها است که این‌یکی از آن‌ها است!

شما چه فکر می‌کنید درباره استفاده از چاپ سه بعدی برای ورزش؟ بگذارید بدانیم! آیا شما تولیدکننده ورزشی هستید؟ شروع کنید به استفاده از چاپ سه بعدی از اکنون! فایل خود را اکنون بارگذاری کنید، یا با گروه فروش ما تماس بگیرید تا مشاهده کنید چگونه خرید چاپگر سه بعدی می‌تواند به شما در پروژه خود کمک کند. اگر شما می‌خواهید آخرین اخبار در تمام امکان‌های کاربردی چاپ سه بعدی را داشته باشید، به سایت 3dRD سر بزنید.

منبع: sculpteo.com

شرکت صنعت سامه (3dRD) بزرگترین و تخصصی ترین تولید کننده پرینترهای سه بعدی در ایران “

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید