مقایسه پرینتر سه بعدی خانگی و خانگی پلاس 3dRD

مقایسه پرینترهای سه بعدی خانگی با خانگی‌پلاس

در این مقاله می‌­خواهیم دستگاه‌های پرینتر سه بعدی مدل خانگی را با خانگی پلاس مقایسه کنیم. می‌توانید ویدئوی بالا را مشاهده و یا مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. مطالب ویدئو و مقاله یکسان است.

پرینترهای سه بعدی خانگی و خانگی پلاس تقریبا شبیه هم هستند و کاربردهای آنها بسیار نزدیک به هم است. اما تفاوت‌هایی نیز دارند.

اولا چه پرینترهای خانگی و چه پرینترهای خانگی‌پلاس که کوچکترین دستگاه‌های ما هستند، کاملا یکپارچه از ورق آهن ساخته شده‌ا­ند. حتی تمام قطعات کوچک، نگهدارنده شفت، نگهدارنده پولی و نگهدارنده تسمه، کاملا فلزی هستند. هیچ قطعه پلاستیکی در دستگاه وجود ندارد.

مزیت این موضوع چیست؟ این باعث می­‌شود کیفیت پرینترها، فوق­‌العاده بالا برود و دستگاه، سالیان سال بدون خطا کار کند.

تفاوت پرینتر سه بعدی مدل خانگی و خانگی پلاس

تفاوت اصلی پرینتر مدل خانگی و خانگی پلاس، در داشتن و نداشتن میز گرم است. پرینتر سه بعدی مدل خانگی میز گرم ندارد. پرینتر سه بعدی مدل خانگی پلاس میز گرم دارد.

میز گرم چیست و چه کاربردی دارد؟

برای ساخت قطعات نرم و منعطف مثل مواد اولیه ABS که قطعات نرم‌تری را تولید می‌کنند نیاز به میز گرم داریم. وقتی مواد داخل اکسترودر ذوب می‌­شود، باید روی میزی بریزد که آن میز مثلا 80 درجه دما داشته باشد. به این میز، میز گرم می‌گویند. تفاوت اصلی مدل خانگی و خانگی پلاس در همین است.

البته دمای میز گرم را با توجه به کاتالوگ مواد اولیه باید تنظیم کرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش مدل‌های خانگی و خانگی پلاس

این دو مدل از نظر گارانتی هیچ تفاوتی با هم ندارند. هر دو یک سال گارانتی تعویض و ده سال خدمات پس از فروش دارند.

رابط کاربریشان ثابت است. هر دو پرینتر هم کابل USB و هم SDCard می­خورند. هچنین هر دو می­توانند قطعاتی با ابعاد 20 در 20 با ارتفاع 20 سانتی متر را برای شما تولید کنند.

نتیجه‌گیری

با توجه به آنچه گفته شد در مقایسه پرینتر سه بعدی خانگی و خانگی پلاس تنها یک تفاوت اصلی وجود دارد. آن هم داشتن و نداشتن میز گرم است. پس اگر می­‌خواهید فقط قطعات مستحکم تولید کنید، دستگاه‌های خانگی را انتخاب کنید، البته تا ابعاد 20 سانتی‌متر. اگر می­‌خواهید از مواد اولیه نرم هم استفاده کنید مدل خانگی‌پلاس را انتخاب نمایید. در بقیه موارد مانند گارانتی، خدمات پس از فروش و ابعاد تولید تفاوتی بین مدل خانگی و خانگی پلاس وجود ندارد.

از توجه شما متشکریم.

4.7/5 - (16 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست