مقایسه پرینتر سه بعدی خانگی و خانگی پلاس 3dRD

مقایسه پرینترهای سه بعدی خانگی با خانگی‌پلاس

در این مقاله می‌­خواهیم دستگاه‌های پرینتر سه بعدی مدل خانگی را با خانگی پلاس مقایسه کنیم. می‌توانید ویدئوی بالا را مشاهده و یا مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. مطالب ویدئو و مقاله یکسان است.

پرینترهای سه بعدی خانگی و خانگی پلاس تقریبا شبیه هم هستند و کاربردهای آنها بسیار نزدیک به هم است. اما تفاوت‌هایی نیز دارند.

اولا چه پرینترهای خانگی و چه پرینترهای خانگی‌پلاس که کوچکترین دستگاه‌های ما هستند، کاملا یکپارچه از ورق آهن ساخته شده‌ا­ند. حتی تمام قطعات کوچک، نگهدارنده شفت، نگهدارنده پولی و نگهدارنده تسمه، کاملا فلزی هستند. هیچ قطعه پلاستیکی در دستگاه وجود ندارد.

مزیت این موضوع چیست؟ این باعث می­‌شود کیفیت پرینترها، فوق­‌العاده بالا برود و دستگاه، سالیان سال بدون خطا کار کند.

تفاوت پرینتر سه بعدی مدل خانگی و خانگی پلاس

تفاوت اصلی پرینتر مدل خانگی و خانگی پلاس، در داشتن و نداشتن میز گرم است. پرینتر سه بعدی مدل خانگی میز گرم ندارد. پرینتر سه بعدی مدل خانگی پلاس میز گرم دارد.

میز گرم چیست و چه کاربردی دارد؟

برای ساخت قطعات نرم و منعطف مثل مواد اولیه ABS که قطعات نرم‌تری را تولید می‌کنند نیاز به میز گرم داریم. وقتی مواد داخل اکسترودر ذوب می‌­شود، باید روی میزی بریزد که آن میز مثلا 80 درجه دما داشته باشد. به این میز، میز گرم می‌گویند. تفاوت اصلی مدل خانگی و خانگی پلاس در همین است.

البته دمای میز گرم را با توجه به کاتالوگ مواد اولیه باید تنظیم کرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش مدل‌های خانگی و خانگی پلاس

این دو مدل از نظر گارانتی هیچ تفاوتی با هم ندارند. هر دو یک سال گارانتی تعویض و ده سال خدمات پس از فروش دارند.

رابط کاربریشان ثابت است. هر دو پرینتر هم کابل USB و هم SDCard می­خورند. هچنین هر دو می­توانند قطعاتی با ابعاد 20 در 20 با ارتفاع 20 سانتی متر را برای شما تولید کنند.

نتیجه‌گیری

با توجه به آنچه گفته شد در مقایسه پرینتر سه بعدی خانگی و خانگی پلاس تنها یک تفاوت اصلی وجود دارد. آن هم داشتن و نداشتن میز گرم است. پس اگر می­‌خواهید فقط قطعات مستحکم تولید کنید، دستگاه‌های خانگی را انتخاب کنید، البته تا ابعاد 20 سانتی‌متر. اگر می­‌خواهید از مواد اولیه نرم هم استفاده کنید مدل خانگی‌پلاس را انتخاب نمایید. در بقیه موارد مانند گارانتی، خدمات پس از فروش و ابعاد تولید تفاوتی بین مدل خانگی و خانگی پلاس وجود ندارد.

از توجه شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست