جنرال موتورز به سوی چاپ سه بعدی می رود

چاپ سه بعدی زمان‌های تولید کوتاه‌تر و مواد سبک‌تر را ارائه می‌کند و ارگونومی مونتاژ را در حاشیه چرخ‌های عقب شورولت اکینوکس بهبود می‌بخشد.

Chevrolet Equinox caranddriver.com
Chevrolet Equinox caranddriver.com

مشخصات شرکت

جنرال موتورز (GM) یک رهبر جهانی در توسعه نوآوری های حمل و نقل است که شامل خودروهای الکتریکی و فناوری وسایل نقلیه خودران می شود. جنرال موتورز که مقر آن در دیترویت، میشیگان است، به شش قاره با 164000 کارمند خدمات رسانی می کند.

چالش

ابزار سجاف کننده چرخ عقب مورد استفاده در شورلت اکینوکس تولیدی یک دستگاه بزرگ است که برای اتصال پنل های گلگیر فلزی داخلی و خارجی استفاده می شود. این ابزار به‌طور سنتی از آلومینیوم ماشین‌کاری می‌شود و به زمان تولید قابل توجهی (بیش از 10 هفته) نیاز دارد، که هیچ گونه انعطاف‌پذیری برنامه‌ای را در محیط پیش‌تولید نمی‌دهد.

اگر نیاز به تغییر ابزار باشد، تاخیرهای قابل توجهی ممکن است ایجاد شود. این ابزار همچنین سنگین است و برای قرار دادن آن روی خودرو به کمک بالابر نیاز دارد. این امکان آسیب دیدن ورق فلزی را در اثر تماس سخت با ابزار به دلیل تکانه آن در هنگام جابجایی آن در جای خود باز می کند.

چاپ سه بعدی قطعات و ابزار در جنرال موتورز GM
چاپ سه بعدی قطعات و ابزار در جنرال موتورز GM

راه حل

به عنوان جایگزین، جنرال موتورز ترجیح داد این ابزار را با چاپگر سه بعدی با استفاده از مواد ترموپلاستیک FDM® ASA به جای ماشینکاری شمش آلومینیومی، پرینت سه بعدی کند.

پرینت سه بعدی مواد سبکتر، زمان تحویل بسیار کوتاهتر و قابلیت تکرار سریعتر در صورت نیاز به تغییرات طراحی در ابزار، را ارائه می دهد.

تأثیر

 پرینت سه بعدی ابزار همینگ با موفقیت انجام شد و در سه هفته برخلاف بازه زمانی 10 تا 13 هفته ای مورد نیاز برای یک ابزار آلومینیومی تولید شد که بیش از 70 درصد در زمان صرفه جویی می کند. علاوه بر این، وزن از 75 پوند برای ابزار فلزی به 33 پوند کاهش یافت که نیاز به کمک بالابر را نفی کرد و ارگونومی عملیات مونتاژ را به طور قابل توجهی بهبود بخشید. هزینه کل 74 درصد کاهش یافت.

caranddriver.com

3dRD

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

4.9/5 - (9 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست