چه زمانی قطعات پرینت سه بعدی خود را ماشین CNC کنید؟ | 3dRD

ماشینکاری CNC

ماشین‌کاری کنترل عددی کامپیوتری (CNC) از اوایل دهه 1950 معرفی شد و به یکی از فرآیندهای تولید کم حجم محبوب تبدیل شد. در این فرآیند، با استفاده از یک بلوک بزرگ از مواد خام و یک ابزار، مواد به طول مسیری که توسط کامپیوتر تعیین شده است، آسیاب می‌شوند. این مسیرهای ابزار برنامه‌ریزی شده قادرند هندسه‌های بسیار دقیق و قابل تکرار را در برش مواد پلاستیکی و فلزی ایجاد کنند.
عناوین مقاله
CNC برای پرینت سه بعدی
CNC برای پرینت سه بعدی

ماشینکاری CNC به طور سنتی برای تولید قطعات کم حجم و با مصرف نهایی استفاده می شود، اما همچنین به عنوان یک فرآیند ثانویه برای فناوری های مختلف پرینت سه بعدی پذیرفته شده است. شرکت ها اغلب قطعات پلاستیکی یا فلزی را چاپ سه بعدی می کنند و سپس آنها را به دلایل زیر ماشین CNC می کنند:

دقت ابعادی

صنایعی با الزامات عملکردی و تحملی بالا، مانند تولید خودرو، پزشکی و محصولات مصرفی، باید به مشخصات قابل تکرار و محکمی دست پیدا کنند. بیشتر فناوری‌های پرینت سه بعدی، مانند مدل‌سازی رسوب ذوب شده (FDM) می‌توانند تا 0.005 ± اینچ دست یابند، اما این برای برخی از ویژگی‌های بخش حیاتی کافی نیست. با ماشینکاری CNC می توانید این مقدار را به ± 0.002 اینچ کاهش دهید. اگر در حال تولید کمک مونتاژ، یراق آلات ساخت یا هر ابزاری با طول عمر بالا هستید، می توانید تفاوت زیادی ایجاد کند.

سرعت بالا

 دومین دلیلی که شرکت ها این دو فناوری را با هم ترکیب می کنند سرعت است. با در نظر گرفتن زمان چاپ، راه اندازی CAD/CAM و ماشینکاری، این فرآیند هنوز بسیار سریعتر از طراحی و تولید ابزاری برای قالب گیری تزریقی است. و چاپ سه بعدی و ماشین کاری به مهندسان انعطاف بیشتری در جدول زمانی برای بهبود طراحی می دهد. این فقط شامل به‌روزرسانی فایل‌های CAD/CAM، و چاپ و ماشین‌کاری یک قطعه جدید است، در حالی که ایجاد تغییرات در ابزار قالب‌گیری تزریقی می‌تواند تقریباً غیرممکن و گران باشد و باعث تأخیر عمده در تولید شود.

medium.com/@ZMorph
CNC برای بهبود قطعات پرینت شده سه بعدی medium.com/@ZMorph

تکنیک پرکاربرد ماشینکاری برای قطعات پرینت سه بعدی شده

پرکاربردترین تکنیک ماشینکاری برای قطعات پلاستیکی تولیدی پرینت سه بعدی، فرز سه محوره افقی یا عمودی است، زیرا توانایی حرکت در صفحات X، Y و Z را دارد. برای ویژگی‌ها و هندسه‌های پیچیده‌تر، فرز 5 محوره را توصیه می‌کنیم که می‌تواند روی محور A و B بچرخد و کج شود تا به زیر بریدگی‌ها و ویژگی‌های کوچک برسد.

اگر برنامه شما به ابعاد خاصی نیاز دارد، باید داده های CAD سه بعدی قطعه خود را بر این اساس برای ماشینکاری CNC تنظیم کنید. در تهیه فایل های طراحی باید به چند نکته توجه کنید:

ساخت مواد اضافی

مواد اضافی باید در قسمت خام چاپ شده سه بعدی ساخته شود تا هنگام ماشینکاری، لایه های کافی برای حذف ابزار برای دستیابی به مشخصات صحیح وجود داشته باشد.

خواندن این مقاله ممکن است برایتان جالب باشد: ساخت قالب ریخته گری با پرینتر سه بعدی

توجه به نواحی تحت فشار شدید

هنگام مشاوره با مهندس پروژه دفتر خدمات، مطمئن شوید که ابعاد مهمی را که باید ماشین کاری شوند به آنها نشان دهید. اغلب آنها تنظیمات طراحی را برای بهینه سازی ساختار برای ماشینکاری توصیه می کنند، مانند افزایش ضخامت دیوارهای خاص یا افزایش اندازه نوک.

ویژگی‌های حیاتی را در دسترس قرار دهید

اجزایی را که برای تعیین مشخصات باید ماشین کاری شوند، در منطقه‌ای با دسترسی آسان قرار دهید. حتی آسیاب های 5 محوری نمی توانند به برخی از هندسه های پرینت سه بعدی دست یابند، بنابراین در صورت امکان ویژگی های حیاتی برنامه را به نقطه ای در دسترس ابزار منتقل کنید.

کارشناسان 3dRD اینجا هستند تا به شما کمک کنند تا مطمئن شوید پروژه شما موفق است، بنابراین از پرسیدن سوال نترسید!

3dRD

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

Images: cncmasters.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست