تعویض فیلامنت

در این ویدیو روش تعویض فیلامنت را آموزش داده ایم. در ابتدا نیاز هست فیلامنت باقی مانده در نازل پرینتر ذوب شود و از نازل خارج شود تا بتوانید فیلامنت جدید را به راحتی وارد دستگاه کنید. بنابراین از طریق کنترلر دستگاه به ترتیب زیر پیش بروید:

1 یک بار کنترلر را به داخل فشار دهید تا وارد فهرست شوید
2 وارد کنترل Control شوید
3 وارد Temperature شوید
4 وارد نازل یک Nozzle 1 شوید
5 کنترلر را بچرخانید تا دما به 200 تا 210 درجه برسد و سپس یک بار کنترلر را به داخل فشار دهید تا تنظیمات اعمال شود.

حالا میتوانید به صفحه اصلی برگردید و منتظر بمانید تا دما به مقدار مد نظر ما برسد. روی نمایشگر دستگاه میتوانید میزان دمای نازل را ببینید که درحال بالارفتن است.

6 در قسمت اکسترودر دستگاه باید با فشار دادن اهرم، موتور اکسترودر را از نگهدارنده آن آزاد کنیم تا بتوانیم فیلامنت را خارج کنیم.
7 در این مرحله اهرم را نگه داشته و فیلامنت را ابتدا کمی به سمت داخل فشار داده و بعد به صورت ضربه ای یک بار  به سمت بیرون میکشیم. درنظر داشته باشید که فیلامنت را باید به طور ضربه ای و ناگهانی 10 سانت بیرون بکشیم. این کار به این خاطر انجام میشود که فیلامنتی که از قبل ذوب شده و در نازل باقی مانده است ممکن است در نازل و لوله گیر کند و پرینتر شما دچار گرفتگی نازل شود. پس باید مقدار کشیدن فیلامنت به اندازه استاندارد باشد تا بتواند دستگاه را دچار گرفتگی نازل نکند.
8 برای وارد کردن فیلامنت هم باید اهرم اکسترودر را نگه داشته و فیلامنت را از زیر (سوراخ زیر اکسترودر) وارد کرده و از بین شیار و نگهدارنده رد میکنیم.
9 فیلامنت را فشار دهید تا به لوله پنوماتیک برسد. حالا زمانی که مشاهده کردید فیلامنت ذوب شده از نازل خارج میشود به این معنی است که فیلامنت به درستی وارد نازل شده است. پایان.

درصورت نیاز این آموزش هم میتواند به شما کمک کند: آموزش رفع مشکل گرفتگی هاتند اکسترودر

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید