پرینتر سه بعدی، مورد تایید طراحان صنعتی (نظرات طراحان حرفه ای)

در سراسر جهان، شرکتهای برتر در زمینه طراحی صنعتی به منظور بررسی ایده هایشان، بازبینی و تصحیح طرحها، ارائه مفاهیم محصول در حداقل زمان ممکن به مشتریان، از چاپ سه بعدی استفاده می کنند. در ادامه نحوه انجام آن بیان می شود.

مقدمه
پیش از ظهور پرینتر سه بعدی، طراحان صنعتی فوم، برای قالب گیری از چوب ماشینکاری و خاک رس استفاده می نمودند که فرآیندهایی کند و سخت بودند. بنابراین به سرعت جای خود را به چاپ سه بعدی داد. در این مقاله، راجع به اولین  طراحان صنعتی که  از چاپ سه بعدی استفاده کرده اند و نیز پیشنهادات آنها برای استفاده بهینه از چاپگر صحبت خواهد شد.

نظرات طراحان صنعتی درمورد پرینتر سه بعدی

نظرات طراحان صنعتی درمورد پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی ابزاری برای تجارت

علیرغم اینکه ممکن است همه شرکتهای طراحی صنعتی، از پرینتر سه بعدی برخوردار نباشند، اما مقبولیت این تکنولوژی روز به روز در حال گسترش است زیرا به گفته طراحان، نسبت به روشهای پیشین، مقرون به صرفه و در دسترس است.

💭 بنیانگذار Katapult Design ، ناتان پولاک، از بایرن بی  استرالیا، اینچنین می‌گوید:

در شغلم، با پرینترهای سه‌بعدی برخورد داشته ام که به دلیل نوآوری، به بخش مهمی از خدمات طراحی مبدل شده‌اند. خصوصیاتی نظیر قابلیت اعتماد بالا، UX مناسب و از نظر کیفی بسیار بهتر، از عوامل موثر در این اتفاق بوده اند.

برخی از تولیدکنندگان چاپگر، از  ماشین‌هایی با کارایی آسان‌، طیف گسترده ای از مواد، اکوسیستم‌های یکپارچه نرم‌افزار را، برای کاربران تجاری فراهم نموده اند. علاوه بر مزایای ذکر شده، ارزان قیمت بودن نیز باعث افزایش جذب مخاطبان متخصص شده است.

💭 مدیر استودیو Radai بروکلین واقع در  نیویورک، دیوید بلاک می گوید:

در این مرحله از طراحی محصول، پرینت سه بعدی ابزاری برای تجارت به شمار می آید.

💭 جاناتان تای، یکی از بنیانگذاران و شرکای HatchDuo از سانفرانسیسکو می گوید:

در صورتی که  در فضای توسعه محصول،چاپگر سه بعدی ندارید، عقب مانده اید.

تسریع طراحی محصول با پرینتر سه بعدی

تسریع طراحی محصول با پرینتر سه بعدی

تسریع طراحی محصول با چاپگر سه بعدی

به گفته طراحان،زنده کردن فرآیند خلاقیت، مستلزم چاپ سه بعدی است.

💭 پولاک می گوید:

از مزایای اصلی این فناوری، افزایش سرعت است.به کمک آن می توان ارزیابی‌های سریع و مفهومی انجام داد و اندیشه خود را تنظیم یا اصلاح نمود.

در حال حاضر، کتاپولت دیزاین بسته‌ای به منظور ظرف دستمال مرطوب کودک را توسعه می دهد و پولاک می‌گوید برای ارائه روشی سریع و اقتصادی از نظر مشتری، چاپ سه بعدی و آزمایش تغییرات روی طرح، مفید می باشد.
چاپگرهای سه بعدی علاوه بر اثبات اولیه مفاهیم، ​​توانایی ارائه اجزا مکانیکی پرکاربرد و نمونه های اولیه چند قسمتی پیچیده را دارند. در واقع، از نظر طراحان، در مقایسه با انواع روشهای نمونه سازی داخلی، پرینت سه بعدی از نظر ظاهری، احساس و کارایی به نمونه نهایی نزدیکتر است.

>> راهکار: روش چسباندن قطعات پرینت شده

💭 مدیر طراحی محصول در لندن اسکار داوز می‌گوید:

ما همه چیز را چه مدل‌های بلوک سریع برای آزمایش فرم و نسبت‌های یک طرح و چه نمونه‌های اولیه کاری با وفاداری بالا چاپ می‌کنیم که برای کامل کردن جزئیات یا مکانیزم مفید است. چاپ سه بعدی، سرعت تکرار قطعات پیچیده با جزئیات دقیق را افزایش می دهد، به این مفهوم که به منظور ارزیابی فیزیکی به انطباق در طراحی نمونه اولیه نیازی نیست.

💭 برای طراحی از قوطی‌های ذخیره‌سازی آویزان جدید جوزف، تیم طراحی از ابتدا مقیاسهای مختلف محصول را با چاپ سه بعدی آزمایش کرده است. او می‌گوید:

با توسعه مفهوم طراحی اولیه، پیش از ساخت برای تصحیح نکات فنی و ارزیابی داده های CAD از چاپگرهای SLA با وضوح بالاستفاده شده است.

نمایش اولیه قطعه چاپ شده

نمایش اولیه قطعه چاپ شده

نمایش کانسپت با نمونه اولیه چاپ سه بعدی

💭 لوکاس لاپ، می‌گوید:

چاپگرهای سه‌بعدی، ارائه بازنمایی‌های فیزیکی محصولات آینده‌ و طراحی های مهندسی انجام شده تاکنون را به مشتریان فراهم می سازد. چاپگرهای سه بعدی ما را به عنوان پیشتاز رقبا حفظ کرده است و مشتریان، بدون نمونه های اولیه چاپ سه بعدی، قادر نیستند بدانند که محصولاتشان در چه مرحله ای از توسعه قرار دارد.

💭 مدیرعامل Inventindia Innovations، یکی از بزرگترین شرکت‌های طراحی صنعتی در هند، راجع به استفاده از چاپگرهای سه بعدی می‌گوید:

با تجربه موفق تقریباً 40 پروژه در حال انجام در زمانهای مختلف، چاپ سه بعدی به منظور پیشبرد پروژه‌های ما، بسیار حیاتی است. ما در مراحل اولیه طراحی خود، به منظور اثبات مدل‌های مفهومی در کوتاهترین زمان و در ادامه، به منظور مونتاژ قطعات کاربردی سطح اول، از نمونه های پرینت سه بعدی استفاده می‌کنیم.

Inventindia در سالیان اخیر انواع  چاپگرهای سه بعدی را به کار گرفته است و اکنون نیز از فرمتهای بزرگتر پرینترهای FDM و رزینی، استفاده می کند.

💭  سودیر می‌گوید:

در 20 سال اخیر، تکنولوژی پرینت سه بعدی، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. تکنولوژی های  قدیمی‌تر نظیر  FDM، SLA و SLS  از مقبولیت بالا ولی از نظر قیمتی پایینتر هستند. از طرفی، تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر HP و Objet که ادغام چندین ماده و رنگ در یک قطعه را ممکن می سازند، قیمت بالاتری دارند، ولی از حیث کاوش‌ها و ایجاد مدل‌های ظاهری، انعطاف‌پذیرتر هستند.
تکنولوژی  پرینت سه بعدی در  طراحی صنعتی فلزات نیز، قابل استفاده است.

مدل های سه بعدی طراحی و چاپ شده

مدل های سه بعدی طراحی و چاپ شده

مدل های طراحی صنعتی را برون سپاری کنید.

امروزه در سراسر کشور، امکانات پرینت سه بعدی وجود دارد و همه شرکت های طراحی صنعتی می توانند آن را به کار گیرند.
طراحان می توانند قطعات در مواد مختلفی نظیر پلاستیک و حتی فولاد صیقلی و نیز سطوح بزرگتر از یک متر مربع را سفارش دهند.
سفارش قطعه از یک خدمات پرینت حرفه ای در کوتاه مدت منجر به صرفه جویی در هزینه ها و زمان می شود. اکثر خدمات پرینت، هم بسیاری از فناوری‌ها را ارائه می دهند و هم مشاوره  انجام میدهند تا مشتری اطمینان حاصل کند که پرینت دقیقاً مطابق انتظار او است.

💭  مدیر اجرایی Peterman Design از لس‌آنجلس ایان پیترمن  می‌گوید:

با گذشت زمان، پرینت داخلی باعث صرفه جویی در  هزینه‌های حمل و نقل قطعات و زمان‌های تولید می شود.

به دلیل پیچیدگی پرینت سه بعدی، طراحان به  کسانی که این خدمات را انجام می دهند،  مراجعه می کنند.

💭  Lappe می‌گوید:

مهندسین شرکت برای کار با چاپگرهای سه بعدی آموزشهای لازم را دیده اند. “این به  مجریان طراحی و کار با نمونه های اولیه پرینت سه بعدی ، درک درستی از این فرآیند را می دهد.

چه نوع پرینتر سه بعدی را خریداری کنیم؟

انواع برندهای پرینتر سه بعدی، نقاط قوت و ضعف مختلفی نظیر موجود بودن مواد ، کیفیت محصول نهایی، سهولت استفاده، سرعت چاپ و  از نظر هزینه دارند. این اصطلاحات و خصوصیات، برای افراد نا آشنا مبهم می باشد.

💭  داوز می‌گوید:

دقت کنید که با چه هدفی از پرینتر سه بعدی استفاده خواهید کرد، زیرا این بر فناوری انتخابی شما موثر خواهد بود.

طراحان صنعتی بهتر است در شروع  از یک پرینتر FDM کیفیت بالا استفاده کنند تا کارها با سرعت بالا  و  قیمت پایین انجام دهند.
FDM یا ماشین‌هایی که با قرقره فیلامنت پلاستیکی چاپ می‌کنند، می‌توانند قیمت متفاوتی داشته باشند. می توان  از پلاستیک های نرم و انعطاف پذیر یا حتی پلاستیک های فوق العاده قوی استفاده نمود و مواد بازیافتی و پایدار نیز می تواند انتخاب شود.

💭  سودیر می‌گوید:

ترجیح می‌دهیم برای اثبات اولیه مدلهای مفهومی، از پرینت سریع برای آزمایش ایده ها توسط پرینترهای معمولی FDM استفاده کنیم.

FDM  معمول ترین و ساده ترین نوع چاپگر سه بعدی است.

💭  لاپه می‌گوید:

بهتر است آن چه برای همه اعضای تیم قابل استفاده است را بخرید. آنچه که ساده است و به تکنسین اختصاصی نیازی ندارد. این  افراد بیشتری را قادر به استفاده می کند و آن را جزئی از گردش کار همه مبدل می سازد.

پرینتر محبوب دیگر در نزد طراحان صنعتی، نوع رزینی است که استریولیتوگرافی یا SLA نیز گفته می شود. در آن از رزین مایع استفاده می شود و جزئیات ظریف‌تر و سطوح صاف‌تری در مقایسه با FDM تولید می‌کنند.

>> درباره چگونگی ساخت فیلامنت بیشتر بدانید: مراحل ساخت فیلامنت

سودیر می گوید پرینترهای SLA برای کاربرد  مواد شفاف به منظور درک مسائل مربوط به تناسب و تکمیل و نیز تداخل مکانیکی با اجزا داخلی مناسب هستند. اما بیشتر قطعات SLA شکننده هستند، در نتیجه برای شبیه سازی خواص مواد دقیق قطعات پلاستیکی خوب نیستند. ولی برخی از آنها انعطاف پذیر و کشسان هستند و تولیدکنندگان به سرعت در حال گسترش محصولات خود برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای بافت، رنگ و استحکام هستند.

قطعات صنعتی پرینت شده

قطعات صنعتی پرینت شده

بهبود چاپگرهای سه بعدی آینده

علیرغم استفاده گسترده چاپگرهای سه بعدی در شرکت های طراحی صنعتی، آنها هنوز  قادر به حل همه مشکلات نمونه سازی نیستند.

💭  Sahdir می‌گوید:

ما هنوز نمونه‌های اولیه زیادی را باید با برون سپاری توسط ماشین‌های CNC انجام دهیم و منتظر زمانی هستیم که پرینت سه بعدی هم از نظر پایان و هم از نظر استحکام ساختاری مطابقت داشته باشد.

💭   تای می‌گوید:

ما پرینت مواد نرم را ترجیح می دهیم، و امیدواریم در مواد الاستومری لاستیکی نرم پیشرفت های چشمگیری را شاهد باشیم. یک شکایت معمول راجع به پرینتر های FDM، سنباده زدن و پرداخت یا رنگ آمیزی برای داشتن سطوح صاف است، که باعث طولانی شدن زمان و کار نمونه های اولیه می شود.

💭  پیترمن که قصد دارد ظرفیت پرینت سه بعدی شرکت خود را در سال 2021 با افزودن دستگاه های پرینتر 3 بعدی بیشتر ارتقا بخشد، می گوید:

علاقه ی شخصی من این است که گزینه های دیواری صاف تر را بدون کار پس از چاپ ببینم تا مواردی نظیر پیش نویس ها با دیوارهای صاف قبل از آغاز تولید قالب تزریق بهتر آزمایش شوند.

طراحان صنعتی از اولین کسانی بودند که از پرینتر سه بعدی استقبال کردند و نیز  فناوری ها و مواد جدید را با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی آزمایش کردند.

 

3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولید کننده پرینترهای سه بعدی در ایران “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست