چگونه پرینت سه بعدی صنعت موسیقی را متحول کرده است؟

واضح است که تولید افزودنی پتانسیل ایجاد انقلابی کامل در صنعت موسیقی را دارد. اگرچه این اولین باری نیست که تأثیر قابل توجهی از پرینت سه بعدی بر روی یک بخش می بینیم، اما در این بخش خاص، این فناوری نه تنها فرآیندهای ساخت ابزار یا قطعات هنری را متحول و بهینه کرده است، بلکه همچنین موفق شد به آنها ارزش بیافزاید، مهمتر از همه در مورد بهبود دسترسی به موسیقی. علاوه بر این، به کاربردهای دیگری مانند احیای ابزارهای گذشته، کمک به نیازمندان کمک کرده و صنعت را پایدارتر کرده است.

اما آیا ابزارهای چاپ سه بعدی در دسترس تر هستند؟ آیا این درست است که پیشرفتی در طراحی و سفارشی سازی محصولات موسیقی وجود دارد؟ آیا نوازندگان ابزار جدید و ارزشمندی برای طرح آینده خود دارند؟ برای درک تأثیر واقعی فناوری AM در موسیقی و پاسخ به این سؤالات، نگاهی دقیق‌تر به نحوه تأثیرگذاری دقیق چاپ سه بعدی بر جنبه‌های مختلف این بخش انداختیم. در این مقاله با صنعت سامه تولید کننده پرینترهای سه بعدی 3dRD همراه باشید.

عناوین مقاله

راهی به سوی پایداری با چاپ سه بعدی در صنعت موسیقی

مشخص است که پرینت سه بعدی ظرفیت باورنکردنی برای بهبود کارایی فرآیندهای تولید دارد، زیرا به کاربران اجازه می دهد محصولی را به صورت دیجیتالی طراحی کرده و سپس آن را به روشی دقیق بسازند. به لطف این فرآیند، طراحی یک نمونه اولیه و درک چگونگی ظاهر آن در مراحل نهایی توسعه بسیار آسان تر است و دقیقاً آنچه را که باید ساخته شود به روشی بسیار کم هزینه و کارآمد آزمایش می کند. همه اینها در حالی که ضایعات احتمالی که می تواند با روش های سنتی ایجاد شود را نیز حذف می کند.

به ویژه در زمینه موسیقی، چاپ سه بعدی پتانسیل بسیار زیادی برای ترویج جهانی پایدارتر دارد. ما می‌توانیم این پتانسیل را هم در خود تولید و هم در این واقعیت مشاهده کنیم که از فناوری‌ها برای حل برخی از مشکلات صنعت استفاده می‌شود. به عنوان مثال، اگر در مورد محصولاتی مانند وینیل صحبت کنیم، آنها دقیقاً پایدار نیستند، زیرا از پلی وینیل کلراید (PVC) ساخته شده اند، یک ماده پلاستیکی تجزیه ناپذیر که در هنگام سوختن به آلودگی هوا کمک می کند. علاوه بر این، بسیاری از تولید صفحات وینیل در کشورهای دیگر انجام می شود که به دلیل همه گیر شدن باعث ایجاد مشکلاتی در عرضه شده است. درباره مواد اولیه پرینتر های سه بعدی:  بررسی خواص فیلامنت ها

راهی به سوی پایداری با چاپ سه بعدی در صنعت موسیقی
راهی به سوی پایداری با چاپ سه بعدی در صنعت موسیقی

ارتباط بین چاپ سه بعدی و پایدارسازی در صنعت موسیقی: مثال های Green Vinyl Records و گیتار Greenaxe.

در عین حال، چاپ سه بعدی امکان ساخت آلات موسیقی، قطعات صوتی و صفحات وینیل را با استفاده از مواد سازگارتر با محیط زیست فراهم می کند. با استفاده از تولید افزودنی، می توان وابستگی به مواد پلاستیکی تجزیه ناپذیر را کاهش داد و گزینه های سازگارتر با محیط زیست را کشف کرد. نمونه ای از این را می توان در کار Green Vinyl Records مشاهده کرد، یک شرکت هلندی که به دنبال تولید صفحات وینیل پایدارتر است. به جای استفاده از پلاستیک های سنتی، Green Vinyl Records از مواد سازگار با محیط زیست برای ایجاد صفحاتی استفاده می کند که همان کیفیت و صدای همیشه را حفظ می کند. علاوه بر این، آنها ادعا می کنند که فرآیند تولید آنها 60٪ در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و زمان تولید را سرعت می بخشد.

علاوه بر این، در دنیای موسیقی، ما همچنین شاهد هستیم که چگونه هنرمندان، نوازندگان و مهندسان نیروهای خود را برای ایجاد محصولات شگفت‌انگیز و پایدار با هم متحد می‌کنند. گیتار الکتریک “Greenaxe” ساخته اولاف دیگل بازتابی از این حرکت است. دیگل با استفاده از خاک اره بازیافتی، چسب چوب و چاپگر سه بعدی، توانست هزینه های کلی تولید را به حداقل برساند. نتیجه یک گیتار زیبا و دست ساز است که از مواد بازیافتی ساخته شده است و موسیقی را بدون تکیه بر فرآیندهای ناپایدار مقرون به صرفه تر و قابل دسترس تر می کند.  در این مقاله با چاپگر سه بعدی DED آشنا شوید.

گیتار الکتریک "Greenaxe" ساخته اولاف دیگل (اعتبار عکس: اولاف دیگل)
گیتار الکتریک "Greenaxe" ساخته اولاف دیگل (اعتبار عکس: اولاف دیگل)

تاثیر اصلی سادگی و کاهش هزینه ساخت است. اگر مایل سنتی را با لوتری دیجیتال خود مقایسه کنیم، تمام تغییراتی که در سازها انجام می دهیم باید ابتدا با استفاده از یک برنامه مدل سازی سه بعدی طراحی شوند. در اینجا می توان گزینه های هنری و یا کاربردی، برنامه ریزی ساز، ترکیب مواد و غیره را بررسی کرد .

تولید آلات موسیقی با استفاده از پرینت سه بعدی

از نظر اینکه چگونه نوازندگان می توانند محصولات خود را به بازار عرضه کنند، چاپ سه بعدی نیز نقش مهمی ایفا می کند. فن آوری های سه بعدی امکان تولید محصولات سفارشی و انحصاری را فراهم می کند و به هنرمندان و نوازندگان فرصت های جدیدی برای ایجاد محصولات منحصر به فرد و چشم نواز برای طرفداران خود می دهد. در این رابطه مقاله ی 3dRD را بخوانید: با پرینتر سه بعدی دنیاتو خودت بساز

چه بازتولید سازهای قدیمی برای نواختن در کنسرت هایشان یا ایجاد طرح های جدید برای تجارت آنها باشد، پرینت سه بعدی راهی برای تولید محصولات موسیقی در دسترس تر و مقرون به صرفه تر شده است. با این حال، زمانی که دنیای فن آوری و هنر در کنار هم قرار می گیرند، معمولاً اختلاف نظر وجود دارد. بیشتر نوازندگان سنتی و طراحان ساز احساس می‌کنند که سازهای پرینت سه‌بعدی صدای خوبی تولید نمی‌کنند، در حالی که دیگران استدلال می‌کنند که این فناوری طراحی‌های دقیق‌تر، کم‌تر و در نتیجه سازهای با کیفیت بالاتر را امکان‌پذیر می‌کند.

با این حال، غیرقابل انکار است که پرینت سه بعدی انقلابی در نحوه ایجاد و دسترسی به آلات موسیقی ایجاد کرده و به ابزاری ارزشمند در این زمینه تبدیل شده است. با استفاده از مواد و فناوری‌های خاص، می‌توان ابزارهایی با ویژگی‌های صوتی و فیزیکی خاص که قبلاً با استفاده از تکنیک‌های تولید مرسوم امکان‌پذیر نبود، تولید کرد. فناوری پرینت سه بعدی دسترسی به آلات موسیقی را نیز آزاد کرده است و آنها را برای نوازندگان سراسر جهان در دسترس و مقرون به صرفه تر کرده است. این به ویژه برای جوامعی که دسترسی به ابزار محدود است خوب است. نوازندگان اکنون می‌توانند سازهای سفارشی‌سازی‌شده‌ای را که مطابق با نیازها و ترجیحات خاص آن‌ها باشد، بدون نیاز به تکیه بر عرضه محدود در بازار یا حتی امکان ساختن آن‌ها از پلتفرم‌های آنلاین مانند Thingiverse یا MyMiniFactory به دست آورند.

پیانوی بزرگ توسط استودیو موناد (اعتبار عکس: استودیو موناد)
پیانوی بزرگ توسط استودیو موناد (اعتبار عکس: استودیو موناد)

چاپ سه بعدی همچنین امکان ایجاد آلات موسیقی جدید را فراهم می کند که عناصر سازهای مختلف موجود را با هم ترکیب می کند. این امر منجر به ایجاد سازهای هیبریدی می شود که دارای ویژگی های صوتی و فیزیکی منحصر به فرد هستند. این به این دلیل است که وقتی صحبت از کاوش در مفاهیم سازهای جدید و ایجاد سازهای سفارشی متناسب با نیازهای فردی نوازندگان می شود، آزادی بیشتری را فراهم می کند. علاوه بر این، ترکیب عناصر مختلف سازهای موجود نیز می‌تواند به راه‌های جدید خلق موسیقی منجر شود. جالب‌ترین چیز در مورد ساخت دیجیتال، جایگزینی تمام اجزا با پرینت سه بعدی نیست، بلکه ترکیب پرینت سه بعدی با روش‌های موجود و احتمالاً تأثیرگذاری بر بهره‌وری، گسترش سفارشی‌سازی یک ابزار، هنری یا کاربردی‌تر کردن آن است. بحث و جدل،”Brizzi را گسترش داد.

مقاله تصادفی: آیا پرینتر سه بعدی در بازاریابی یک ابزار تبلیغاتی جدید است؟

فن آوری ها و مواد مورد استفاده برای ابزار چاپ سه بعدی

مواد استفاده شده در تولید آلات موسیقی با پرینتر سه بعدی

در مورد آلات موسیقی پرینت سه بعدی، مهم است که بدانیم آنها از چه چیزی ساخته شده اند، با تعدادی از آلات مختلف استفاده می شود. پلی لاکتیک اسید (PLA)، اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS)، پلی کربنات (PC)، پلی اتریمید (ULTEM)، اکریلونیتریل استایرن آکریلات (ASA) و پلی اتیلن ترفتالات گلیکول (PETG) به عنوان مثال، همه در تولید ابزارهایی که دارای ساختار پلاستیکی هستند رایج هستند. . علاوه بر این، آنها می توانند از رزین یا حتی فیلامنت نایلون به دو صورت پودر و رشته فیلامنت تولید شوند. جدا از مواد پلیمری که قبلاً ذکر شد، می توان از فلزات پودری برای ابزارهای چاپ سه بعدی نیز استفاده کرد.

تکنولوژی های ساخت آلات موسیقی پرینت شده

به طور کلی استفاده از هر یک از این مواد، اعم از پلیمری و فلزی، به اهداف سازنده هنگام ایجاد ابزار بستگی دارد. یک مثال این است که برای بهبود استحکام کلی آلات موسیقی چاپ سه بعدی، آنها را معمولا با الیاف کوتاه یا پیوسته تقویت می کنند و با این مواد کامپوزیتی ساخته می شوند. پس از آن، بدیهی است که یک پس پردازش برای رسیدن به سطح مورد نظر اعمال می شود. از ابتدا، ما از FDM (مدل سازی رسوب ذوب شده) برای تولید دهانی Syos استفاده کرده ایم. کاتالوگ شرایط ما بسیار سخت است، به خصوص که نوازندگان قرار است محصول را در دهان خود بگذارند. ماکسیم کارون، یکی از بنیانگذاران Syos، خالق قطعات دهانی پرینت سه بعدی، خاطرنشان کرد: ما یک شرکت فرانسوی داشتیم که موادی را که به طور خاص با نیازهای ما سازگار شده بود، توسعه داد .

اهداف سازنده در انتخاب مواد و تکنولوژی برای تولید آلات موسیقی

اگر در مورد فن آوری های ساخت آنها صحبت کنیم، می توانیم برای هر نوع ماده و ابزار مناسب آن را پیدا کنیم. اگر به عنوان مثال در مورد یک یوکللی ساخته شده از ABS صحبت می کنیم، احتمالاً با استفاده از چاپ سه بعدی FFF ساخته می شود. اما اگر از طرف دیگر در مورد شیپور چاپ سه بعدی صحبت می کنیم، به احتمال زیاد از فلز پودری و فناوری هایی مانند DMLS، SLS یا EBM استفاده می شود.

ساکسیفون اندازه کوچکی دارد و بسیار سبک است (اعتبار عکس: Odisei Music)
ساکسیفون اندازه کوچکی دارد و بسیار سبک است (اعتبار عکس: Odisei Music)

طراحی و ساخت سازهای بادی الکترونیکی چاپ سه بعدی با استفاده از فناوری Multi Jet Fusion به وسیله شرکت کاتالانی Odisei Music

شرکت کاتالانی Odisei Music به طراحی و ساخت سازهای بادی الکترونیکی چاپ سه بعدی اختصاص دارد که معروف ترین آن ساکسیفون الکترونیکی آن است. این خودرو که Travel Saz نام دارد از فناوری Multi Jet Fusion در فرآیند تولید استفاده می کند. هدف آن گسترش موسیقی در سراسر جهان با کمک به نوازندگان است که مهارت‌های موسیقی خود را به روشی سریع‌تر و آسان‌تر توسعه دهند و بدین ترتیب پتانسیل فناوری در این صنعت را به نمایش بگذارند.

استفاده از پرینتر Multi Jet Fusion HP برای تولید ساکسیفون های پرینت سه بعدی با کیفیت بالا توسط شرکت کاتالانی Odisei Music

ما از یکی از پرینترهای Multi Jet Fusion HP برای تولید ساکسیفون های پرینت سه بعدی خود استفاده می کنیم. این دستگاه به ما اجازه می دهد تا قطعات نهایی را با پرداخت های زیبایی و مکانیکی بسیار خوب تولید کنیم. ما نیز از این فناوری به دلیل تولید بالای آن استفاده می کنیم. رامون ماناس از OdiseiMusic توضیح داد که ما معتقدیم که برای نوع محصولاتی که طراحی و تولید می کنیم، بهترین محصول مطابق با نیازهای ما است.

دسترسی به موسیقی از طریق فناوری های جدید

به نظر می رسد مطمئناً می توان از چاپ سه بعدی برای کمک به نوازندگان استفاده کرد. در واقع، فرانک دی فالکو، مدیر Canada Makes، سازمانی که به چاپ سه بعدی اختصاص دارد، در مصاحبه ای با Design Engineering اظهار داشت که

” ابزارهای پرینت سه بعدی بدتر یا بهتر نیستند، فقط در رویکردشان متفاوت هستند”

رویکرد در بیشتر موارد افزایش تجربه نوازندگان و کمک به آنها در هر چیزی است که نیاز دارند.

یکی از این نمونه‌ها که ایجاد ابزارهایی را برای سهولت دسترسی و راحتی بیشتر نشان می‌دهد، از رابرت هانتر، دانشجوی دکترای مهندسی در دانشگاه اتاوا است. او یک کلارینت و یک مچ بند طراحی کرد که با هم کار می کنند تا به نوازنده کمک کند وزن ساز را برای مدت طولانی تحمل کند. این الهام از تجربه خودش در نواختن کلارینت در دبیرستان بود، جایی که پس از ساعت ها تمرین از درد شدیدی در تاندون شست خود رنج می برد. بیشتر بدانید: قوی ترین فیلامنت پرینتر سه بعدی را بشناسید.

نابینایان و چوب های پرینت سه بعدی: شکستن مرزهای خواندن موسیقی

نابینایان همچنین به لطف چوب های پرینت سه بعدی برای پروژه نابینایان به رهبری کیم ییجی و تیمی از محققان دانشگاه ویسکانسین، راهی در دسترس برای خواندن موسیقی پیدا کرده اند. کیم از دست دادن تدریجی بینایی را تجربه کرد و در موسیقی راهی برای ارتباط با جهان کشف کرد. این فقط ساختن یک نمونه اولیه برای او یا مدرسه موسیقی نبود. این یک همکاری واقعی است که در آن ما با کیم کار کردیم تا نیازهای او را درک کنیم و با هم راه حل هایی را پیدا کنیم .

استفاده از چاپ سه بعدی برای بازسازی نمرات موسیقی به لطف نشان‌گذاری لامسه

این پروژه که با نام «نشان‌گذاری لامسه» شناخته می‌شود، به دنبال بازسازی نمرات کاغذی با استفاده از نقش برجسته‌های متمایز است که نه تنها قابل خواندن هستند، بلکه از طریق حس لامسه نیز قابل تشخیص هستند. برای رسیدن به این هدف، پرینت سه بعدی بسیار دقیق مورد نیاز بود، بنابراین آنها از تف جوشی لیزری انتخابی (SLS) استفاده کردند، که امکان وضوح بهتر را فراهم می کرد و امکان بازآفرینی نت ها را به صورت ارتفاع های کوچک روی اسکور می داد.

برای ساخت بهتر قطعات بهتر است فیلامنت های مقاوم در برابر مواد شیمیایی را بشناسید.

چاپ سه بعدی: راهی نوین برای دسترسی به موسیقی برای نابینایان

کارون ادامه می‌دهد : «هنوز راه زیادی برای دسترسی بیشتر به موسیقی وجود دارد و این واقعیت که از فناوری‌های جدیدی مانند چاپ سه‌بعدی برای تولید استفاده می‌شود، می‌تواند به تحریک اشتهای طرفداران فناوری کمک کند. موسیقی هنوز هم تصویری کاملا سنتی دارد، حداقل در فرانسه. استفاده از رنگ و مواد غیرمعمول، و همچنین شکستن کدها، همچنین می تواند با تازگی که به بازار قدیمی و بسیار قدیمی می آورد، نوعی جذابیت ایجاد کند. در هر صورت، این همان چیزی است که ما در Syos به آن امیدواریم!» اما، واضح است که اگرچه هنوز کار در پیش است، چاپ سه بعدی ابزاری عالی برای حرکت به سمت دسترسی در صنعت موسیقی است.

جعبه موسیقی از دست دادن حافظه از Makers Making Change (اعتبار عکس: Makers Making Change)
جعبه موسیقی از دست دادن حافظه از Makers Making Change (اعتبار عکس: Makers Making Change)

آکوستیک و فرآیندهای تولید

همانطور که دیدیم، علاوه بر ساخت ابزار، چاپ سه بعدی دسترسی به موسیقی را برای انواع مختلف کاربران بهبود بخشیده است. به خصوص برای کسانی که متاسفانه در بسیاری از جنبه ها برای لذت بردن از آن مشکل دارند. علاوه بر این، پرینت سه بعدی تولید سریعتر و کارآمدتر قطعات آکوستیک را امکان پذیر کرده است که باعث کاهش هزینه ها و بهبود کارایی در تولید تجهیزات صوتی شده است. این به نوبه خود توانایی مهندسان و طراحان را برای آزمایش و اعتبارسنجی پروژه های خود قبل از تولید انبوه بهبود می بخشد که باعث افزایش دقت و کیفیت در تولید می شود.

برای افزودن به این برنامه های باورنکردنی، گفته می شود که موسیقی متحد بزرگی در مبارزه با اختلالات مربوط به حافظه در دوران پیری است. پرینت سه بعدی نیز در این زمینه نقش داشته است، برای مثال می‌توانیم آن را در این گرامافون به نام «جعبه موسیقی از دست دادن حافظه» ببینیم. از طریق پرینت سه بعدی با بامبو ایجاد شده است و می توان آن را در خانه ساخت. هدف اصلی آن ایجاد لذت موسیقی برای افراد مبتلا به از دست دادن حافظه، مانند زوال عقل یا بیماری آلزایمر است. این مقاله را بخوانید: پرینتر سه بعدی در پزشکی و مراقبت های بهداشتی.

تأثیر چاپ سه بعدی در صنعت موسیقی: راهکارها و فرصت‌های نوین

در نتیجه، به سختی یک راز است که چاپ سه بعدی تأثیر بسیار مثبتی بر بسیاری از صنایع داشته است. در میان آن‌هایی که مطمئناً می‌توانیم موسیقی را شامل کنیم، زیرا استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی برای ایجاد سازها و موارد دیگر که هم برای محیط‌زیست مفید هستند و هم برای همه ما قابل دسترسی هستند، قطعاً در آینده نیز ادامه خواهند داشت.

این فرآیند می تواند با تغییر در مواد مورد استفاده و کاهش ضایعات و همچنین گوش دادن فعال به افراد نیازمند شروع شود. شاید در مقطعی وینیل با منبع پایدار به دست آوریم که می تواند در خود فروشگاه های ضبط چاپ شود. یا شاید بتوانیم به فروشگاه آلات موسیقی برویم و این امکان را داشته باشیم که ساز خود را مطابق با نیازهای خاص خود سفارشی کنیم.

به نظر شما پرینت سه بعدی چه تاثیری بر بخش موسیقی داشته است؟

نظرات خود را در کامنت با دوست داران این صنعت به اشتراک بگذارید.

3dRD

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست