لکسوس چاپ شده با پرینتر سه بعدی
لوازم تزئینی خودروی لکسوس چاپ شده با پرینتر سه بعدی

غوغای چاپگر سه بعدی در سینما!

هفته ای دیگر نیز به پایان رسید، به طور قطع حالا زمان بررسی ۵ چاپگر سه بعدی برتر هفته که در فیلم ها استفاده شده اند فرا رسیده است. در ابتدا لکسوس از ماشینی که به کمک فناوری 3 بعدی، به طور مشترک با همکاری کاربن و آدیداس تولید شده است را، با ادای احترام به فیلم جدید استودیو مارول ” پلنگ سیاه، واکاندا برای همیشه” به نمایش گذاشته است.

در قسمت بعدی مدیر عامل گروه تولید ماشین های چاپگر سه بعدی در هالستبرو، بینندگان را به خانه کوچک پرینت سه بعدی شده که در دانمارک جانمایی شده است، می برد. سپس، ویدیوی سوم چاپگر سه بعدی که در این هفته به نمایش گذاشته شده ویژگی های متفاوت تر از خود را نمایان کرده است که در بروزرسانی جدید برنامه Auto desk 360 شامل مواردی می شود که به طور کامل به تولید مواد افزودنی اختصاص داشته است. برای روشن شدن این مسئله شما می توانید آزمایشات آدام سوج که در ارتباط با آن با صوفی وانگ درباره لباس های چاپ شده سه بعدی صحبت کرده است را بررسی کنید و در نهایت اطمینان حاصل کنید که آخرین اخبار را از ICON از دست ندهید. به آنها برای کمک ۵۷.۲ میلیون دلار اهدا شد تا راه حلی را که بتوانند خانه بر روی ماه بسازند و از آن استفاده کنند را بدست آورده و توسعه دهند. شرکت صنعت سامه (3dRD) شما را به دیدن این ویدیوها دعوت میکند، با ما همراه باشید…

1 : نگاهی دقیق تر بیندازیم بر خودروی تولید شده با چاپگر 3 بعدی توسط لکسوس، کاربن و آدیداس

ممکن است درباره این ماشین چاپ سه بعدی شده جدید که توسط لکسوس ساخته شده است شنیده باشید. وسیله نقلیه خلاقانه تولید شده با همکاری مشترک شرکت کاربن در بخش چاپگر های سه بعدی و آدیداس که شرکتی برای تولید کالاهای ورزشی است. این محصول با نام Lexus RX 500h F SPORT عرضه شد. برای هیجان انگیز تر شدن این ماجرا طراحی این ماشین با ادای احترام به فیلم “پلنگ سیاه، واکاندا برای همیشه” که توسط استودیو مارول منتشر شده بود، ساخته شد. برای اینکه این قضیه را متوجه شوید که کدام قسمت از چاپگرهای سه بعدی استفاده کرده است فیلم زیر را ببینید.

>> بیشتر بدانید: مراحل ساخت فیلامنت

جنبه هایی از فیلم پلنگ سیاه که در بخش هایی از آن برای لباس از  پرینتر سه بعدی استفاده شده است.

استفاده از پرینتر سه بعدی در فیلم ها یک برنامه هیجان انگیز از فناوری است. علاقه مندان به سینما به نظر می آید فیلم “پلنگ سیاه، واکاندا برای همیشه” را مشاهده کرده باشند که در حال حاضر در سراسر جهان محبوبیت داشته است، علیرغم اینکه مدت کوتاهی پیش روی پرده ها رفته است. اگر شما این فیلم را مشاهده کرده باشید شاید شگفت زده شده باشید به خاطر وجود لباس هایی که دارای جزئیات، دقت بسیار بالا و بیشتر از همه این ها به علت اینکه پرینت سه بعدی شده هستند!

جولیا کورنر، طراح اتریشی، جایزه های بسیار زیادی را برای انجام این اثر، که ترکیبی از معماری، فناوری سه بعدی و طراحی مد است را برنده شده است. این موضوع ممکن است شما را کمی شگفت زده کند که حق امتیاز استودیوی مارول، کرنر را به سمت سری فیلم های پلنگ سیاه کشانده است.

این پروژه شامل تمدید همکاری بین جولیا کورنر و طراح لباس که جایزه اسکار را برده  است به نام روث کارتر می باشد که این افراد با همکاری هم برای ساخت لوازم جانبی و وسایل چشمگیر و چشم نواز این فیلم پر مخاطب کار می کنند. این طراحی مشترک برای گردنبند و تاج ساخته شده از چاپگرهای سه بعدی استفاده شده است که بینندگان و شنوندگان این موارد را در فیلم بر ظاهر انجلا بست که بازیگر نقش ملکه راموندا است، مشاهده می کنند. این موضوع ممکن است برای بسیاری از طرفداران استودیو مارول و AM شگفت آور نباشد که بخشی از این جزئیات را در دنباله فیلم های پلنگ سیاه که در سال ۲۰۱۸ ساخته شده و با استفاده از تولید مواد افزودنی همانطور که در اولین فیلم این سری مشاهده شده بود، به چشم خود دیده اند. در فیلم اصلی، تاج بزرگ ملکه راموندا همانند کت روی شانه اش که دارای جزئیات است توسط چاپگر های سه بعدی تولید شده اند.

تاج پرینت سه بعدی شده در فیلم پلنگ سیاه
تاج پرینت سه بعدی شده در فیلم پلنگ سیاه

 

چاپ سه بعدی، طرح های لباس در فیلم ها را تقویت میکند.

همانطور که قبلاً توصیف شد، فیلمی که، در سال ۲۰۲۲ منتشر شد، بخش هایی از چاپگر سه بعدی را به خود درگیر کرده است. جولیا کورنر و روث کارتر، افرادی هستند که برای آوردن آینده پژوهی، با تکیه بر تکنولوژی های طراحی پیشرفته برای طراحی های شان که به آنها اجازه این را می دهد که طراحی های بسیار پیچیده و دارای جزئیات را طراحی کنند، در صفحه تلویزیون اسکار دریافت کرده اند. سپس، این طرح ها به صورت افزودنی با استفاده از روند انتخابی فرایند تف جوشی لیزری ساخته شده اند. در پروژه قبلی، جولیا کورنر با چاپگر سه بعدی J750 از استراسیس برای تولید بخش های مختلف، کار کرده بود. با این حال، مشخص نیست که در این مورد از کدام چاپگر ۳ بعدی استفاده شده است.

دلیل اینکه استودیوی مارول تصمیم بر استفاده از مواد افزودنی در این مورد گرفته است، بسیار ساده است به این دلیل که تاج و گردنبند استفاده شده، بسیار ساختار پیچیده ای دارند که ممکن نیست از روش های تولید سنتی استفاده شود. بار دیگر، کورنر و کارتر موفق به نمایش طراحی لباس و طراحی دیجیتال و چاپگر های ۳ بعدی شدند که در کنسرت استفاده میشدند تا سود های بیشماری را به صنعت فیلم سازی از ابتدا تا پوشش انتهایی برسانند.

تاج و گردنبند با استفاده از چاپگر ۳ بعدی، در فیلم جدید، ساخته شده اند.

 

2: خانه کوچک ساخته شده با پرینتر سه بعدی

اغلب اوقات ما درباره نقش چاپگرهای سه بعدی در ساخت و ساز و اینکه چگونه پروژه های جدید در این بخش پدیدار می شوند صحبت می کنیم. امروز در این ویدیو ما می خواهیم به شما خانه کوچک که چاپ سه بعدی شده است را نشان دهیم.

این خانه کوچک در دانمارک واقع شده است که توسط گروه ماشین های چاپگر سه بعدی در هالستبرو ساخته شده است. در ویدیوی زیر، مدیرعامل شرکت به نام میکل به ما بخش های مختلف خانه و تاریخ شرکت را نشان میدهد. تولید کنندگان زیادی برای خانه های مختلف وجود دارند اما در این مورد خاص برای این خانه کوچک از چاپگر های بتنی استفاده شده که توسط COBOD ساخته شده است. شکی نیست که فضای موجود به بهترین شکل ممکن استفاده شده است. آیا می خواهید بدانید که داخل خانه به چه شکلی است؟ پس ویدیوی موجود را از دست ندهید.

 15 طرح سه بعدی هواپیما پرینتر سه بعدی

دانلود 15 طرح سه بعدی هواپیمای کنترلی و پهپاد

3:  آدام سوج وارد مد چاپ سه بعدی می شود

چه کسی در میان ما نام آدام سوج را نشنیده است؟ مردی که دارای چند استعداد است و با این عنوان که در گذشته مجری سابق برنامه تلویزیونی MythBusters بوده است و هم اکنون کانال خود را در یوتیوب دارد که محتوایی با نام “سازندگان و ذهن های کنجکاو برای آدام سوج” شناخته می شود. در آخرین قسمت، او با صوفی وانگ طراح صحبت کرده است، کسی که چگونگی خلق لباس های چاپ سه بعدی خود را نمایش میدهد. این فیلم کمی طولانی تر است، اما اگر شما به اینکه چاپ سه بعدی چگونه در صنعت مد، مورد استفاده قرار گرفته است، علاقه مند هستید، به شما توصیه می شود که این مورد را از دست ندهید.

4: ICON  قدمی دیگر به چاپ سه بعدی در ماه نزدیک تر شده است.

پروژه بعدی همان icon  در ماه است. ICON یکی از شرکت های پیشرو در زمینه چاپ سه بعدی در ساخت و ساز است که، اعلام به دریافت ۵۷.۲ میلیون دلار جایزه از طرف ناسا کرده است که، علاوه بر موارد گفته شده سیستم ساخت و ساز بر سطح ماه را نیز توسعه دهد. این سرمایه گذاری اخیر برای کمک به ادامه پروژه الیمپوس ICON استفاده شده است و امید بر آن است که نتایج این موضوع را در اولین ساخت و ساز انسانی بر روی بدنه سیاره ای دیگر مشاهده کنیم. اگر می خواهید مطالب بیشتری را در این باره  ببینید به فیلمی که در زیر آمده است مراجعه کنید.

5: چه چیزی در Autodesk fusion 360 جدید است؟

Autudesk fusion 360 نرم افزار مدل سازی ۳ بعدی محبوبی است. ماه نوامبر گذشته، این شرکت تعدادی از به روز رسانی های متفاوت را منتشر کرده است، که به صورت کلی در فیلم زیر طرح ریزی شده است. تمام این موارد هیجان انگیز هستند اما برای ما، این موارد دوبار تکرار شده اند. شرکت نام برده بر مواد افزودنی تاکید کرده است. این مورد به طور ویژه در به روز رسانی های برنامه های افزودنی HP به همان صورت که در پسوند ساخت افزودنی وجود دارد، مشاهده شده است.

مطلب پیشنهادی: پرینتر سه بعدی بلوغ تکنولوژی

صنعت سامه 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولید کننده پرینترهای سه بعدی در ایران “

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید