چگونه پرینت سه بعدی باعث صرفه جویی در قطعات یدکی پس از فروش خودرو میشود؟

ویلیام رودز، مدیر عامل شرکت AutoZone، در تماسی با درآمد سپتامبر 2021 اظهار داشت: “این سخت ترین محیط زنجیره تامین است که من تا به حال دیده ام.” طبق گفته رودز، AutoZone «پایین‌ترین سطح موجودی موجودی را که [او] می‌تواند به خاطر بسپارد» اجرا می‌کند bloomberg.com

چه شرایط آب و هوایی سخت باشد، چه یک تصادف بر اثر فرسودگی، سازندگان و مکانیک‌های خودرو در تلاش هستند تا قطعات یدکی را به موقع برای مشتریان فراهم کنند. به دلیل تاخیرهای ناشی از کووید، کمبود جهانی نیمه هادی وجود دارد که تولید خودروهای جدید را از مسیر خارج کرده است. با توجه به اینکه مردم مجبور به نگهداری وسایل نقلیه قدیمی خود یا سرمایه گذاری در خودروهای دست دوم هستند، خرید قطعات یدکی ضروری است.

تعمیرات تاخیری مردم را بدون وسایل حمل و نقل رها می کند در حالی که باید هزینه های جاری خودروهای کرایه ای را پوشش دهند. علاوه بر مشتریان، کمبود قطعات یدکی بر مغازه‌های خودرو نیز تأثیر منفی می‌گذارد و در نتیجه باعث از دست رفتن درآمد می‌شود.

چالش های زنجیره تامین بر صنعت خودرو تاثیر می گذارد.
چالش های زنجیره تامین بر صنعت خودرو تاثیر می گذارد.

چاپ سه بعدی: راهکاری نوین برای تولید قطعات یدکی خودرو

یک جستجوی سریع در گوگل با عبارات “تاخیر قطعات یدکی خودرو” انجام دهید و تعداد مناطق مختلف تحت تأثیر در سراسر جهان تکان دهنده است. از کنت در بریتانیا گرفته تا انتاریو و حتی مینه‌سوتا، ماشین‌ها ماه‌ها بدون کارکرد می‌نشینند در حالی که مکانیک‌ها منتظر می‌مانند (نه با حوصله) تا سرانجام قطعات یدکی مورد نیاز را دریافت کنند.

اما نوری در انتهای این تونل بی پایان زنجیره تامین وجود دارد: تولید مواد افزودنی FDM.

چاپگر سه بعدی H350 با فناوری SAF™ پاسخی به دعاهای صنعت خودروسازی است. H350 که برای تولید سریالی کوتاه مدت 1000 تا 20000 قطعه ایجاد شده است، سازگاری، پیچیدگی و دقت هندسی بالایی را حفظ می کند. کاربردهای خودرویی چاپ شده با پودر پلیمری H350 و پربازده PA11 در برابر ضربه مقاوم و کاربردی هستند.

در مقایسه با قالب گیری تزریقی سنتی، زمان اصلی را می توان از 12 تا 20 هفته به چند روز قبل از شروع تولید کاهش داد. علاوه بر این، در یک یا دو روز، مجموعه ای از قطعات یدکی خودرو می تواند برای توزیع آماده شود. از محفظه سنسور پارک زیر تنها 8.5 ساعت طول می کشد تا 270 قطعه تولید شود.

براکت سنسور سپر جلو
براکت سنسور سپر جلو

از آنجایی که چالش‌های زنجیره تامین همچنان صنعت خودرو را آزار می‌دهد، H350 راه‌حل موثری ارائه می‌دهد که به قطعات یدکی اجازه می‌دهد تا به همان… یدکی تبدیل شوند!

 

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست