Boston Micro Fabrication با "نازک ترین" روکش دندان زیبایی دنیا

“توانایی چاپ سرامیک با حداقل ضخامت انقلابی خواهد بود.”

Boston Micro Fabrication (BMF) اعلام کرده است که با عرضه UltraThineer، نازک ترین روکش دندان زیبایی دنیا، وارد بازار دندانپزشکی می شود. این محصول با همکاری دانشگاه پکن در پکن، چین ساخته شده است.

راهکارهای نوآورانه روکش‌های جدید در صنعت پرینت سه بعدی دندانپزشکی

روکش‌های جدید پرینت سه بعدی از میکرو استریولیتوگرافی پروجکشنی (PµSL) استفاده می‌کنند که روکش‌هایی را می‌سازد که سه برابر نازک‌تر از روکش‌های سنتی هستند و طبق گفته‌های این شرکت نیاز به آماده‌سازی کمتری برای متخصصان دندان‌پزشکی دارند. انتظار می رود این محصول در بهار سال 2024 پس از بررسی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در ایالات متحده عرضه شود.

BMF می گوید متعهد به توسعه برنامه هایی است که فناوری آن می تواند زمان و هزینه تولید را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و همچنین نوآوری را امکان پذیر کند. روکش‌ها دارای مواد پیشرفته، گردش کار تولید و فرآیند تکمیل برای ارائه روکش‌های نازک‌تر، راحت‌تر و کم‌تهاجمی‌تر بر اساس BMF هستند.

توانایی چاپ سرامیک با حداقل ضخامت انقلابی خواهد بود. فرآیندهای فعلی ما برای تولید روکش‌های آماده حداقل در مقایسه با روکش‌های آسیاب شده و پوشش کامل در زیرکونیا می‌تواند کار فشرده‌ای باشد. کاهش محافظه کارانه مینای دندان بیمار باید در صورت امکان انجام شود. من مشتاقانه منتظر شروع این فناوری جدید هستم که امکان چاپ روکش های پیچیده و فوق العاده نازک را فراهم می کند. جسیکا لاو، مالک Capture Dental Arts، ارائه‌دهنده خدمات دندان‌پزشکی زیبایی در ایالات متحده، گفت: پیشرفت‌ها و نوآوری BMF به پیشروی مرزهای دندان‌پزشکی و الهام بخشیدن به نوآوری در سراسر جهان ادامه خواهد داد.

فناوری روکش زیرکونیا چاپ سه بعدی: راهی نوین برای ترمیم زیبایی دندان ها

طبق گفته BMF، روکش‌ها در حال حاضر با ضخامت تقریباً 0.5 میلی‌متر یا بیشتر ساخته می‌شوند و نیاز به آماده‌سازی فوق‌العاده دندان‌های موجود دارند که این روش بسیار تهاجمی، غیرقابل برگشت و ناراحت‌کننده برای بیمار است.

BMF می‌گوید که برای ترمیم زیبایی، روکش‌های بسیار نازک اجازه نمی‌دهند تا دندان آماده شود و تا حد امکان مینای دندان حفظ شود و ضخامت آنها 100 میکرومتر (0.1 میلی‌متر) باشد.

پروفسور سان یوچین از دانشکده دندان‌شناسی دانشگاه پکن گفت: فناوری روکش زیرکونیا چاپ سه بعدی بسیار نازک و قوی می‌تواند به سرعت و بدون درد سطح دندان‌ها را تقویت و محافظت کند، از شبیه‌سازی اسید سرد و سایش جلوگیری کند و ظاهر را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. مهمتر از آن، در مقایسه با تکنولوژی روکش سرامیکی معمولی، کل فرآیند کاهش دندان حذف می شود.

جان کاولا، مدیر عامل شرکت جهانی BMF، افزود: «با استفاده از فناوری منحصربه‌فرد ما، شرکت‌ها در سراسر صنایع، از الکترونیک گرفته تا دستگاه‌های پزشکی، همگام با کوچک‌سازی فزاینده فناوری هستند. علاوه بر ادامه همکاری با مشتریان خود در زمینه نوآوری های خود، ما هیجان زده هستیم که یکی از اولین برنامه های توسعه یافته فناوری خود را پرده برداری کنیم. ما می دانیم که بیماران و دندانپزشکان به طور یکسان می توانند از روکش های نازک تر بهره مند شوند و مشتاقانه منتظر هستند تا سطوح بالاتری از دقت را به صنعت دندانپزشکی زیبایی بیاورند.

3dRD

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست