با کفش های پرینت شده سه بعدی در حالی که شما می دوید، دانه ها پخش میشوند!

کیکی گراماتوپولوس، فارغ التحصیل سنترال سنت مارتینز از دانشگاه لندن، یک کفش دویدن پیشگامانه ایجاد کرده است که هدف آن برقراری ارتباط مجدد ساکنان شهر با طبیعت است.

این محصول “Rewild the Run” نام دارد و دارای زیره های بزرگی است که از سم های گاومیش کوهان دار الهام گرفته شده است. هدف این پروژه پخش گیاهان و بذرها در حین دویدن افراد است، که باعث ترویج بازگردی و جرقه ارزیابی مجدد رابطه بشریت با جهان طبیعی می شود.

پرینت سه بعدی کتونی
پرینت سه بعدی کتونی

نمونه اولیه این کانسپت

نمونه اولیه Grammatopoulos، که در کفش‌های دویدن مسیر New Balance ادغام شده است، از پوشش متراکمی از قلاب‌های ریز استفاده می‌کند که فرآیند epizoochory را تقلید می‌کند ، جایی که دانه‌ها برای حمل و نقل به خز حیوانات متصل می‌شوند. با تقلید از این پدیده، کفش‌ها با پوشیدن لباس‌ها درگیر علت چرخیدن هستند و آنها را تشویق می‌کند تا فعالانه در حفاظت از طبیعت مشارکت کنند.

این مفهوم با مفهوم “گونه های کلیدی” مانند گاومیش کوهان دار امریکایی، که نقشی حیاتی در حفظ تعادل اکولوژیکی ایفا می کنند، همسو است. مشابه نحوه ایجاد مسیرهای گاومیش کوهان دار در جنگل‌ها، کفش‌های گراماتوپولوس حرکت سایر گونه‌ها را در محیط‌های شهر تسهیل می‌کند. ظاهر درشت و آج های زیره ادای احترام به سم های گاومیش کوهان دار امریکایی است و به عنوان یادآور رابطه همزیستی بین گونه های کیستون و زیستگاه آنها عمل می کند.

متریال

در حال حاضر، نمونه اولیه در دسترس که با استفاده از نوعی پلیمر نایلونی به صورت سه بعدی چاپ شده است، دارای تعامل موثر با خاک و مواد گیاهی است. با این حال، گراماتوپولوس قصد دارد نسخه نهایی را با استفاده از لاستیک چاپ سه بعدی یا قالب تزریق کند.

با پروژه “Rewild the Run”، گراماتوپولوس مرزهای مد، ورزش و طبیعت را جابجا می کند و نشان می دهد که حتی در مناظر شهری، افراد می توانند تأثیر مثبتی بر محیط داشته باشند.

با دویدن ساده با این کفش‌های الهام‌گرفته از طبیعت، دوندگان می‌توانند به طور بالقوه به پخش دانه‌ها کمک کنند و در حرکت بازگرداندن، پرورش اکوسیستم شهری و تقویت رابطه هماهنگ بین انسان و طبیعت مشارکت کنند.

نظرات خود را در کامنت با ما در میان بگذارید ، و فراموش نکنید که ما در بخش اخبار همیشه در تلاش هستیم تا شما را از تازه ترین اتفاقات تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با خبر سازیم.

3dRD

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست