چاپ سه بعدی ایمپلنت غضروف
چاپ سه بعدی ایمپلنت غضروف

Nanochon که در سال 2016 تأسیس شد، با هدف تسهیل جایگزینی و ترمیم غضروف برای بیمارانی که از آسیب های زانو رنج می برند، می باشد. برای ساخت ایمپلنتی که جایگزین غضروف از دست رفته یا آسیب دیده می شود، به فناوری چاپگر های سه بعدی، به ویژه اکستروژن، متکی است. به این ترتیب، نانوچون جایگزینی برای آرتروپلاستی ارائه می دهد، روشی که اغلب برای بیماران دردناک است و دوره نقاهت بسیار طولانی را شامل می شود. این دستگاه چاپ سه بعدی که Chondrograft نام دارد، از یک ماده کامپوزیت زیست سازگار نوآورانه ساخته شده است که باعث رشد بافت می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ایمپلنت و چشم انداز شرکت، مصاحبه ای با یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری نانوچون، ناتان کاسترو، را منتشر کردیم.

لطفاً خود و ارتباطتان را با چاپ سه بعدی معرفی کنید؟

نام من ناتان کاسترو است و من یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری Nanochon, Inc هستم. ما در حال توسعه ایمپلنت مصنوعی با چاپ سه بعدی برای بازسازی و ترمیم غضروف در مفصل کشککی رانی (زانو) هستیم. من تولید افزودنی و چاپ سه بعدی را در اواسط دهه 2000، در طول تحصیلات کارشناسی خود در دانشگاه تگزاس-ال پاسو، در حین شرکت در یک برنامه تحقیقاتی کارشناسی در مرکز WM Keck برای نوآوری سه بعدی، کشف کردم. من روی سنتز رزین های زیست سازگار برای استریولیتوگرافی تمرکز کردم . من در طول دوره دکترا به علاقه خود به استریولیتوگرافی ادامه دادم، در طی آن یک سیستم رومیزی ساختم و تحقیقاتم را به بازسازی بافت اسکلتی عضلانی گسترش دادم.

نانوچون چگونه به وجود آمد و هدف آن چیست؟

Nanochon برگرفته از دانشگاه جورج واشنگتن است، جایی که من و بن هولمز، بنیانگذار آن، تحصیلات دکترای خود را در پزشکی بازساختی به پایان رساندیم. ما از طریق NIH I-Corps (DC) محلی با کارآفرینی آشنا شدیم، جایی که برای آزمایش فناوری‌های خود چندین مصاحبه با کشف مشتری انجام دادیم. در پایان برنامه تصمیم گرفتیم با هم متحد شویم و نانوچون ایجاد شد. هدف ما رفع نیاز برآورده نشده برای ترمیم موثر و کارآمد غضروف با استفاده از رویکردی مبتنی بر مواد و مکانیک است.

ایمپلنت های نانوچون چگونه تولید می شوند؟

ChondrograftTM Nanochon به صورت افزودنی با فیلامنت ترکیب شده از مواد کامپوزیت زیست سازگار اختصاصی ما تولید می شود. ریزساختار خام توسط مسیر چاپگر سه بعدی ایجاد می شود. علاوه بر ریزساختار قابل مشاهده، ChondrograftTM همچنین دارای تخلخل زیر میکرونی است که پس از پردازش پس از پردازش، منجر به یک دستگاه نرم تر و انعطاف پذیرتر می شود و در عین حال یکپارچگی خود را حفظ می کند. هدف ما رفع نیاز برآورده نشده برای ترمیم موثر و کارآمد غضروف با استفاده از یک رویکرد مادی و مکانیکی است. چیزی که Nanochon را از بقیه متمایز می کند، مواد منحصر به فرد قابل چاپ سه بعدی ما است که ایمپلنتی از نظر مکانیکی قوی و زیست سازگار تولید می کند.

ایمپلنت های پرینت سه بعدی
ایمپلنت های پرینت سه بعدی

مزایای اصلی ساخت افزودنی برای نانوچون چیست؟

ما بر این باوریم که تولید مواد افزودنی مزایای زیادی به خصوص برای شرکت‌های نوپا مانند نانوچون ارائه می‌دهد. در اینجا برخی از مزایای خاص وجود دارد: 1) تکرار سریع و آزمایش طراحی را امکان پذیر می کند. 2) تولید مقرون به صرفه در مقیاس کوچک تا متوسط ​​را ارائه می دهد. 3) به لطف انواع چاپگرهای سه بعدی موجود و قوی بودن این سیستم ها، امکان مدیریت سرمایه گذاری سرمایه را فراهم می کند و سطوح خوبی از تکرارپذیری و تکرارپذیری را ممکن می سازد.

هنگام استفاده از پرینت سه بعدی در حوزه پزشکی چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

در تجربه ما، صحبت با افراد شایسته در این زمینه مهم است. راهنمایی های نظارتی به ویژه مهم است، زیرا تولید مواد افزودنی هنوز یک زمینه نسبتاً جدید برای ساخت مستقیم تجهیزات پزشکی است. اگرچه اسناد راهنمایی وجود دارد، اما آنها فقط راهنما هستند و قابل تفسیر هستند. ارتباط با افراد با تجربه مستقیم، موانع غیر ضروری را به حداقل می رساند. اندازه بازار و طراحی محصول نیز ملاحظات مهمی هستند. Nanochon ChondrograftTM را به عنوان یک ایمپلنت آماده برای استفاده مناسب برای طیف گسترده ای از گروه های بیماران قرار می دهد. امکان یک محصول سفارشی یا استاندارد را باید در نظر گرفت و ارزیابی کرد تا امانتدارترین روش اقدام تعیین شود. استفاده از پرینتر سه بعدی در پزشکی را مطالعه بفرمایید.

ایمپلنت پرینت سه بعدی باعث رشد سلولی می شود
ایمپلنت پرینت سه بعدی باعث رشد سلولی می شود

آینده پرینت سه بعدی در پزشکی را چگونه می بینید؟

من کاملاً معتقدم که آینده تولید مواد افزودنی در پزشکی روشن است، و با ادامه رشد فناوری، در دسترس شدن مواد جدید و استفاده مجدد از مواد موجود، هنوز راه‌هایی برای کشف وجود دارد.

آخرین کلمه برای خوانندگان ما

از نقطه نظر شخصی، ساخت افزودنی، مخترع را در من با ارائه ابزاری که به من امکان می دهد خلاق باشم و ایده هایم را آزمایش کنم، بیدار کرده است. یک سرمایه گذاری کوچک می تواند سود زیادی را به همراه داشته باشد. نه فقط از نظر مالی، بلکه از نظر معنوی هم.

شرکت صنعت سامه با نام تجاری 3dRD بزرگترین و تخصصی ترین تولیدکننده پرینترهای سه بعدی در ایران

5/5 - (2 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید